Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 02/12/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W Gdańsku trwa "podwórkowa rewolucja". Na Oruni 3 adresy do zmiany [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

 10 dodane: 13:11, 13/04/16

tagi:

Jeszcze w tym roku za sprawą miejskich pieniędzy i dzięki aktywności samych mieszkańców zmieni się kilkadziesiąt podwórek w Gdańsku. Na tej liście są też 3 adresy z Oruni.

Podwórko Ramułta 2c/Smoleńska 2
Podwórko Ramułta 2c/Smoleńska 2
Fot. materiały prasowe

Fotografia 1 z 10

Wygląda na to, że zapoczątkowana na Oruni „rewolucja podwórkowa” będzie kontynuowana w całym Gdańsku.

Miasto ogłosiło właśnie wyniki konkursowego programu „Wspólne Podwórko 2016” i za jego sprawą w tym roku w mieście swój wygląd zmieni kilkadziesiąt adresów.

Całą listę podwórek znajdziesz TUTAJ.

Wspólnoty mieszkaniowe z całego Gdańska złożyły łącznie kilkadziesiąt wniosków o dofinansowanie podwórek. Początkowo do realizacji zakwalifikowano 25 podwórek. Jednak jak ostatnio zapewniał na jednej z konferencji prezydent Adamowicz, realizacji doczekają się wszystkie złożone wnioski.

Na Oruni będą to trzy miejsca: Żuławska 5 (w poprzednich latach mieszkańcy zmieniali już to podwórko), Ramułta 2c/Smoleńska 2, Ramułta 10 i 11.

Inwestycja będzie finansowana z miejskich pieniędzy, ale "wychodzili" ją sami mieszkańcy.

Kolejność wyglądała tutaj następująco. Najpierw swoje pomysły uzgadniali między sobą mieszkańcy, później podejmowali stosowną uchwałę i wynajmowali biuro projektowe, które tworzyło dokument zmian na podwórku. Wniosek trafiał do miasta, gdzie był analizowany pod kątem formalnym.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Podwórkowa rewolucja obejmuje Gdańsk

Udało nam się dotrzeć do projektantów oruńskich wniosków. Płoty, nowe nasadzenia, chodniki, kwietniki – trzy podwórka na Oruni nabiorą innego wyglądu.

- Realizacja wszystkich inwestycji zaplanowana jest jeszcze w tym roku – precyzuje Agnieszka Kukiełczak, rzecznik Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

W niniejszym artykule prezentujemy wizualizacje zmian na trzech podwórkach na Oruni - zobaczcie zdjęcia.

Każde z podwórek mogło starać się o kilkadziesiąt tysięcy złotych dofinansowania od miasta.

Przypomnijmy, w zeszłych latach na Oruni kilka podwórek doczekało się zmian. Za sprawą funduszy szwajcarskich, pracy lokalnych społeczników, Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej i oczywiście samych mieszkańców innego wyglądu nabrały podwórka przy: Ramułta/Związkowej 7, Związkowej 4 i 6, Związkowej 2 A B C, skrzyżowaniu Przy Torze i Serbskiej, skrzyżowaniu Traktu św. Wojciecha i Rejtana, skrzyżowania Podmiejskiej i Zamiejskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Podwórko samo się nie zrobi

Podwórko Ramułta 2c/Smoleńska 2

Podwórko...

Podwórko Ramułta 10 i 11

Podwórko...

Podwórko Ramułta 10 i 11

Podwórko...

Podwórko Ramułta 10 i 11

Podwórko...

Podwórko Ramułta 2c/Smoleńska 2

Podwórko...

Podwórko Ramułta 2c/Smoleńska 2

Podwórko...

Projekt zmian na podwórku Żuławska 5

Projekt zmian...

Ramułta 10 i 11

Ramułta 10 i 11

Żuławska 5

Żuławska 5

Żuławska 5

Żuławska 5

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

00:06, 14/04/16

ale super budowle na Orunii powstana.budunki,skwery,place zieleni itp..czyzby powstaloby nowa osada z hipermarkietem,nowymi drogami dojazdu z tunelem z ul.Dworcowa polaczyne - mysle ze to bedzie na ul.Wschodniej ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.201.*

18:39, 13/04/16

Tak. Pięknie. Związkowa 4 ma prywatny chodnik do tunelu, Grabowa dostała piękny chodniczek do tunelu...No a ludzie z Żuławskiej i Przyjemnej muszą chodzić do tunelu po starych pozapadanych i "zaplutych" ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.191.*

14:02, 13/04/16

Zmiany zmianami , a kto potem zadba o, aby zmiany miały efekt pozytywny, bo na Związkowej 4 to większośc krzewów i drzewek padła.Nie są przycinane , plewione.Żuławska 5 posadziła krzewy , ale nie ma kto nimi się ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń