Prace trwają między innymi terenie zabytkowej wozowni, położonej w okolicach wejścia do Parku, w pobliżu ulicy Nowiny. - Wewnątrz budynku murowane są teraz ścianki działowe - podają przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, instytucji, która nadzoruje całą inwestycję.
Z kolei w pobliżu przedszkola przy ulicy Nowiny zakończono już układanie nawierzchni z kostki granitowej.
Ostatni prac rewaloryzacji, który ma zakończyć się w listopadzie tego roku przyniesie między innymi budowę niewielkiego amfiteatru, który stanie za drugim stawem w Parku. - Obecnie na budynku amfiteatru zbrojony i zalewany jest strop nad zapleczem - informują urzędnicy.
W Parku na ukończeniu są również obrzeża, krawężniki i podbudowy pod ścieżki.
Ostatni etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego to także budowa ścieżek spacerowych, budowa oświetlenia, budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, a także aranżacja małej architektury.
We wcześniejszych latach w ramach rewaloryzacji Parku powstały drewniane pomosty, kamienne murki oraz ścieżki spacerowe i fontanna z okrągłą misą (stylizowaną na tę, która jest znana z XIX. wiecznej ikonografii).
W 2015 roku, na terenie parku „wyrosły” kolorowe i nowoczesne place zabaw i zamontowane zostały urządzenia siłowni napowietrznej.
Zdaniem niektórych oruniaków, prowadzona rewaloryzacja zbyt mocno ingeruje w Park Oruński. Wskazuje się między innymi na wycinkę drzew, czy niszczenie dawnych ścieżek.