Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 25/09/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na tej pętli za czysto nie jest...

 2 dodane: 18:38, 30/10/12

tagi:pętlabrudczystośćZDiZ

Jeden z naszych czytelników skarży się na to, co dzieje się na niedawno otwartej pętli Łostowice - Świętokrzyska. – Tam chyba nigdy nikt nie sprząta. Zgłaszałem sprawę urzędnikom, ale nie ma żadnej poprawy – denerwuje się mieszkaniec Oruni Górnej.

"Niedopałki kipów walają się wszędzie" - pisze czytelnik. "Sprzątamy co 2 dni" - mówią urzędnicy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

„Od kilku tygodni obserwuję bałagan panujący na pętli tramwajowo/autobusowej Łostowice - Świetokrzyska” – pisze do nas Jerzy Stopa, czytelnik portalu MojaOrunia.pl

I wylicza: „porzucone opakowania po jogurcie, szkło z pobitych butelek od piwa, w ciągu pieszym tuż obok pętli - brak śmietnika.”  Pan Jerzy pisze jeszcze o wszędobylskich „petach” – niedopałki papierosów leżą na torowisku, na przystanku tramwajowym. 

„Jak długo to jeszcze będzie trwało, dlaczego brak jest śmietników, dlaczego nikt tam nie sprząta?” – pyta mieszkaniec Oruni Górnej.

Nasz czytelnik zwraca uwagę na to, że kilka miesięcy temu pętla Łostowice - Świętokrzyska była otwierana z wielką pompą. Jego zdaniem, kiedy nie ma już tutaj włodarzy miasta i nie błyskają flesze dziennikarskich aparatów, miejsce to jest pozostawione same sobie.

- Z takim postawieniem sprawy nie zgadzają się urzędnicy. - Pętla Świętokrzyska (parking, perony, torowisko) jest sprzątana co 2 dni. Zbierane są papiery, niedopałki, inne śmieci, kosze natomiast opróżniane są codziennie – przekonuje Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, instytucji, która jest odpowiedzialna za czystość pętli Łostowice Świętokrzyska.

Pan Jerzy nie do końca wierzy w takie zapewnienia. W połowie października wysłał pismo do urzędników z prośbą, aby ktoś wreszcie uporządkował ten ważny dla wielu gdańszczan węzeł przesiadkowy. Otrzymał odpowiedź, że jego wniosek trafił do ZDiZ. – Czekałem kilka dni i nic. Pętla jak była brudna, tak jest i nadal. W jednym miejscu jest taka niewielka górka śmieci, te same nieczystości, między innymi opakowania po jogurtach, leżą tam sobie od wielu dni – mówi nasz czytelnik.

Rzeczywiście „górkę śmieci” zastaliśmy tam dzisiaj i my. Trudno też, patrząc na to ile niedopałków papierosów wala się po pętli, uwierzyć w zapewniania, że miejsce to sprzątane jest co 2 dni. Czy gdańszczanie tak dużo palą i dużo śmiecą, czy też może miejskie miotły pozostawiają tak wiele do życzenia?

- Wie Pan, teraz to i tak jeszcze jakoś wygląda. Ale co się stanie, jak spadnie śnieg? Też nikt nie będzie odśnieżał? I ludzie będą przewracać się w zaspach? – zastanawia się mieszkaniec Oruni Górnej.

- Pętla (parking, przystanki i torowisko) będzie oczywiście odśnieżana po każdych opadach – zapewnia Kaczmarek.

Długo wyczekiwana przez mieszkańców południowych osiedli Gdańska linia tramwajowa na Ujeścisko każdego dnia obsługuje dziesiątki tysięcy osób. Otwarta w maju tego roku „nitka” stanowi ułatwienie dla wielu – teraz jednym tramwajem można przejechać niemalże cały Gdańsk, od Ujeściska aż do Jelitkowa. Końcowym przystankiem "w stronę Łostowic" jest właśnie pętla Łostowice - Świętokrzyska.

Galeria artykułu

"Niedopałki kipów walają się wszędzie" - pisze czytelnik. "Sprzątamy co 2 dni" - mówią urzędnicy

...

Na tej pętli za czysto nie jest...

Na tej pętli za...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.71.37.*

10:06, 02/11/12

Słoikom wszystko przeszkadza.Kupiłeś mieszkanie we wsi Łostowice a nie w Sopocie.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.73.129.*

23:31, 30/10/12

z Gdyni nikt nie podrzucił

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.3.*

21:24, 30/10/12

Tam, gdzie są te rozbite butelki ( w kącie) powinien stać śmietnik, może to by coś dało?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

20:50, 30/10/12

W tym kraju funkcjonuje zasada cygańskiego dziecka - lepiej zrobić nowe niż umyć stare. Jak już coś zbudują to 20-30 lat nic nie ruszają a potem otwierają nowe z wielką pompą, patrzcie jaka nowoczesność.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.231.179.*

20:10, 30/10/12

Te smieci same nie przyszly na przystanek

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

11/05 Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normaln...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń