Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 26/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Koncert SUTARI w Stacji Orunia

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 2 dodane: 14:59, 09/09/13

tagi:etnofolkkoncert

Najciekawszy nowy zespół roku 2012 na polskiej scenie world/etno/folk. Dworek Artura GAK/Stacja Orunia, sobota 14 września 2013, godz. 19.00.

SUTARI
SUTARI
Fot. Piotr Spigiel

Fotografia 1 z 2

S u t a r i to ludowa awangarda kuchenna na trzy kobiece głosy i instrumenty codzienne. Muzyka zespołu powstaje w oparciu o ludowe pieśni polskie, litewskie a także własne kompozycje. Zachowując styl, temperament, melodykę, rytm a przede wszystkim treść tradycyjnych pieśni – bliską kobiety, inteligentną, atrakcyjną – trio wydobywa z nich współczesne elementy, brzmienia i interpretacje.

Wyróżnienia i osiagnięcia zespołu:

-       II nagroda oraz nagroda publiczności - “Burza Braw” na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia “Nowa Tradycja” w 2012. roku.

-       I nagroda oraz nagroda publiczności na XXII Międzynarodowym Festiwalu Mikołajki Folkowe 2012.

-       Zwycięstwo w 10. edycji Bitwy Zespołów (Battle Of The Bands), konkursu dla młodych zespołów organizowanego przez jedno z największych wydawnictw z muzyką świata - World Music Network.

-       Tytuł "NAJCIEKAWSZY NOWY ZESPÓŁ ROKU 2012" w plebiscycie polskich dziennikarzy specjalizujących się w muzyce eno/folk/world portalu etno.serpent.pl.

Sutari to:

Barbara Songin – śpiew, bęben obręczowy, basetla, perkusjonalia, instrumenty codzienne: wody dzban, tarka kuchenna

Katarzyna Kapela – śpiew, skrzypce, perkusjonalia, instrumenty codzienne: kuchenna deska

Zofia Barańska – śpiew, skrzypce, perkusjonalia, instrumenty codzienne: kuchenny mikser

“Zainspirowało nas brzmienie i charakter litewskich pieśni Sutartines – śpiewanych tylko przez kobiety w idealnym współbrzmieniu. Sutari znaczy współbrzmieć. Postanowiłyśmy poszukać współbrzmienia w naszej tradycji wokalnej, nie próbując zmieniać pieśni, a tylko wydobyć to, co w nich ukryte. Utrwalamy tradycyjny charakter zgromadzeniowy muzykowania, traktując je jako spotkanie i dialog między uczestnikami. Opowiadamy poprzez muzykę – tak jak nasze babki.”

 

Dodatkowe info:

dworekartura@gak.gda.pl

www.facebook.com/StacjaOrunia

tel. 58 306 66 76

Materiały Gdańskiego Archipelagu Kultury/Dworek Artura GAK

Galeria artykułu

SUTARI

SUTARI

SUTARI

SUTARI

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń