Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kontowersyjne zdjęcia na kościele

 8 dodane: 14:25, 15/09/10

tagi:wystawaaborcjakościółGościnna

Od kilku dni na budynku kościoła przy ulicy Gościnnej wiszą wielkie, antyaborcyjne w swej treści plakaty. Drastyczność niektórych zdjęć budzi wiele kontrowersji wśród mieszkańców Oruni.

Kontowersyjne zdjęcia na kościele
Kontowersyjne zdjęcia na kościele
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 8

Zdjęcie zakrwawionego płodu, obok podpis: „Aborcja mniejszym złem? W 2008 roku legalnie uśmiercono w Polsce 467 chorych dzieci”. Kolejnych pięć wielkich plakatów utrzymanych jest w podobnym tonie. Niektóre z nich zbudowane są na zasadzie zaskakujących porównań. Symbolizujący gwałciciela obraz rąk w kajdankach sąsiaduje z fotografią płodu. Sens tego zestawienia tłumaczą słowa: „Gwałciciel – kara więzienia, dziecko – kara śmierci. Polskie prawo zezwala na aborcje dzieci poczętych w wyniku gwałtu.” Na innych plakatach widzimy zdjęcie zagłodzonego dziecka, eksperymenty na zwierzętach, w „przypisach” pojawiają się nawiązania do bolszewizmu, padają mocne słowa o zabijaniu.

Wystawa „Wybierz życie” pojawia się w różnych miejscach Polski. Od 5 lat organizuje ją fundacja Pro.
- Tak ostre w swej formie zdjęcia mają jeden cel. Chcemy aby ludzie przestali postrzegać aborcję jako „mniejsze zło” i zaczęli patrzeć na tę kwestię inaczej. Aborcja jest niczym innym jak zabijaniem dzieci. Na to nie może być zgody w cywilizowanym społeczeństwie – mówi Mariusz Dzierżawski, członek rady fundacji Pro.

To jest zbyt drastyczne
Od kilku dni wystawę mogą oglądać także mieszkańcy Oruni. Plakaty zostały zawieszone na kościele pw. Św. Jana Bosko. I od razu wzbudziły wiele kontrowersji. Zarzuty dotyczą głównie formy zdjęć, a nie antyaborcyjnej treści.
- Nie powinniśmy zamykać oczu na zło, jakim jest aborcja. Jednak te zdjęcia są zbyt drastyczne. Nie dla mnie, a dla dzieci, które tędy chodzą do położonej obok szkoły. Myślę, że taka wystawa jest potrzebna, ale jedną, czy dwie fotografie raczej bym zmieniła. Za dużo tu okropnych widoków – mówi pani Hanna, 50-latka z ulicy Żuławskiej.

Wtóruje jej 30-letnia Agnieszka Szydłowska, pracująca na ulicy Gościnnej.
- Dla mnie to jest szok, że coś takiego mogło zawisnąć na kościele. I nie mówię tego dlatego, że sama jestem zwolenniczką prawa kobiet do decydowania o swoim życiu, w tym i o decydowaniu o usunięciu ciąży. Przeszkadzają mi po prostu takie widoki w przestrzeni publicznej. Ale wiem o co chodzi autorom wystawy. Chcą zaszokować i przez to skłonić ludzi do myślenia. Tylko, czy nie można było zrobić tej wystawy np. wewnątrz kościoła?

Tak wygląda prawda
O tym, że plakaty zostaną umieszczone na budynku świątyni przy ulicy Gościnnej zadecydował ksiądz Mirosław Dukiewicz, proboszcz parafii pw. Św. Jana Bosko. Jak sam mówi, wybrał to miejsce na wystawę, ponieważ nie miał do dyspozycji innej przestrzeni. Pomysł plakatowania wnętrza kościoła nie przypadł mu do gustu. Duchowny przyznaje, że zdjęcia są drastyczne. Ale według niego taki przekaz ma szansę trafić do odbiorców i pokazać im problem aborcji z innej strony.
- Są to mocne fotografie, zgadza się. Ale pokazują one prawdę, a nie kłamstwo. Trzeba jasno i otwarcie sobie powiedzieć, że w naszym kraju zabija się dzieci. Kościół jest za życiem i musi sprzeciwiać się aborcji – mówi ksiądz Dukiewicz.

I używa jeszcze jednego, dość osobliwego argumentu "na tak".
- Jeśli my jako Polacy nie będziemy walczyć o życie, to za chwilę obudzimy się w kraju, gdzie nie ma Polaków, a sami żółci, albo czarni ludzie - przekonuje.

Duchowny odrzuca z kolei argument, że szokujące zdjęcia mogą źle wpływać na psychikę dzieci.
- Bardzo często rozmawiam z młodymi i bardzo młodymi ludźmi. Słucham opowieści o pełnych przemocy filmach i o wirtualnym zabijaniu w grach komputerowych. I na to rodzice pozwalają. Ale gdy wywiesza się prawdę, wtedy nagle wielu dorosłym zaczyna ona przeszkadzać. I sięga się po takie argumenty – komentuje proboszcz.

Zdjąć zdjęcia, bo dzwonię na policję!
Jedną z osób, której wystawa przeszkadza jest Wanda Jagusz, 58-letnia mieszkanka ulicy Gościnnej. Okna jej kuchni wychodzą prosto na ścianę kościoła.
- Człowiek się budzi i od rana ma takie widoki. Te zdjęcia są po prostu obrzydliwe. Nie mogę w spokoju zjeść nawet śniadania. Dlaczego muszę na to patrzeć? Ja mam piątkę dzieci, problem aborcji mnie nie dotyczy. Po co takie fotografie? Bo chodzi o kontrowersje? To niech zrobią wystawę, o tym jak księża molestują dzieci i takie zdjęcia przywieszą sobie na kościół – nie kryje emocji pani Wanda.

Tych nie zabrakło również podczas rozmowy z księdzem Dukiewiczem. Pani Wanda zagroziła proboszczowi policją i strażą miejską, jeśli ten natychmiast nie zdejmie kontrowersyjnych zdjęć z kościoła. Duchowny odmówił.

Stróże prawa tłumaczą, że rozwiązanie takiego sporu nie jest proste. Ale jak zapewniają, nie chodzi tutaj o zaangażowanie kościoła.
- Ten kto poczuł się dotknięty treścią, przedstawioną na plakatach, może zgłosić tę sprawę organom ścigania. Ale takie kwestie są naprawdę delikatne. Zahaczają o etykę, moralność. Podlegają subiektywnej ocenie. Przyznam szczerze, że nie przypominam sobie, abyśmy w ostatnich latach mieli w straży do czynienia z tego typu interwencją – mówi Mirosław Jurgielewicz, rzecznik straży miejskiej w Gdańsku.

Policjanci informują, że jak do tej pory, nie wpłynęło do nich żadne zgłoszenie odnośnie wystawy na ulicy Gościnnej.
- Jeśli ktoś poprosi nas o interwencję, na pewno sprawdzimy taki sygnał. Kiedy policjanci uznają, że faktycznie mogło dojść do wykroczenia, sporządzana jest wtedy pełna dokumentacja. Wykorzystujemy również opinie biegłych i specjalistów – wyjaśnia Magdalena Michalewska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Hipokryzja jest wśród nas
Ale wystawa „Wybrać życie” ma również sporo zwolenników. Jedną z nich jest Anna Kuskowska, emerytka z ulicy Żuławskiej.
- Aborcja to wielkie zło i cieszę się, że są odważni ludzie, którzy nie boją się o tym mówić wprost, mocno i dosadnie. W dzisiejszych czasach dla wielu są ważniejsze zwierzęta i ich prawa niż życie dzieci. Jak psu dzieje się krzywda, od razu podnosi się wielkie larum. A jak codziennie zabija się nienarodzone dzieci, to już problemu to nie stanowi. To jest jedna, wielka hipokryzja.

-  Ta wystawa absolutnie mi nie przeszkadza. Nie przesadzajmy, że jak dzieci zobaczą te zdjęcia, to będzie koniec świata. W szkole się dzieje dużo więcej gorszego niż na tych fotografiach – argumentuje pan Leszek, 55-latek z ulicy Przy Torze.

Wystawa mogłaby wyglądać lepiej
Głos w dyskusji zabierają także młodsi mieszkańcy Oruni: 15-letnia Patrycja i jej rówieśniczka Magda. Obie dziewczyny są przeciwko aborcji. Ale wystawa im się nie podoba.
- Te zdjęcia to przesada. Powinny być schowane, a nie tak na widoku. Jak idę do szkoły i patrzę na tę wystawę, to mi się niedobrze robi – mówi Magda.
- Każdy ma prawo do życia, więc przekaz tej wystawy jest ok. Ale zdjęcia są nie do przyjęcia. Ja na pewno bym je zdjęła. Albo zamiast sześciu plakatów, zrobiła jeden duży. I dała jakiś wielki napis, przeciwko aborcji. Wyglądałoby to znacznie lepiej – dopowiada Patrycja.

Jak informuje ksiądz Mirosław Dukiewicz, wystawa „Wybrać życie” zakończy się za kilka dni. Wtedy też z budynku zostaną zdjęte wszystkie, antyaborcyjne plakaty.

Kontowersyjne zdjęcia na kościele

Kontowersyjne...

Kontowersyjne zdjęcia na kościele

Kontowersyjne...

Kontowersyjne zdjęcia na kościele

Kontowersyjne...

Kontowersyjne zdjęcia na kościele

Kontowersyjne...

Kontowersyjne zdjęcia na kościele

Kontowersyjne...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (154)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

5.60.28.*

02:40, 06/07/17

Nie będę oceniać samej wystawy (dawno już nie istnieje). Komentujący zbulwersowani są niedopuszczalną, ich zdaniem, drastycznością zdjęć, tym że codziennie oglądają je dzieci... W kioskach i sklepach wszyscy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

91.235.231.*

09:48, 18/08/16

....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.238.148.*

15:37, 27/06/15

Nasz Proboszcz jest najlepszy i nigdzie nie odejdzie bo bardzo dużo robi. Ostatnio nawet z ministrantami zorganizował zakończenie ligi razem z Fundacją Obudź Nadzieję gdzie jest była dla wszystkich pizza i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.202.*

10:21, 03/05/15

Hipokryzją kościoła katolickiego ,piszę ogólnie nie o naszym małym kościółku ,który wiele zrobił dobrego i robi,jest obłuda i zakłamanie w wielu sprawach poczynając od pedofilii i ekscesów seksualnych naszych ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

13:53, 30/08/14

Oruńskich Salezjanów ogarneła 4-ro letnia stagnacja od czasu przybycia obecnego Proboszcza. Niestety!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

5.172.252.*

19:20, 29/08/14

Niech już odejdzie z Parafii ten Leniwy Proboszcz...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.174.80.*

15:55, 30/08/13

Coraz bliżej końca kadencji Proboszcza :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

21:24, 13/05/13

o kurde już 3 lata a to dalej na piedestale... :]

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.113.250.*

13:16, 24/04/13

Wielu wiernych czeka na Nowego Aktywnego Proboszcza!!! Wówczas ten artykułu miejmy nadzieję że zniknie...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.31.69.*

17:03, 06/02/13

tyle lat o tych zdjęciach!!!To przesada.Jest to ważny temat,ale są inne tez ważne i o nich p.redaktorze p.nic nie słychać.Może czas przejść do innych tematów,bo o aborcji mamy na każdym kroku...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.175.*

17:17, 04/11/12

Brawo! Tak trzymać, tak wygląda aborcja, tak wygląda zamordowane dziecko, dziecko zamordowane przez własnych rodziców.Pokazywać to wszędzie niech ostrzega i będzie wyrzutem sumienia dla tych,którzy zamordowali ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

19:08, 23/09/12

http://mojaorunia.pl/index.php?option=com_orunia&task=artykul&Itemid=24&id=1870 Zanim zacznie się dawać ostre sądy, warto wcześniej poszukać informacji

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.30.11.*

06:24, 23/09/12

Ile jeszcze lat będzie ta informacja o zdjęciach na kościele ???Choć jest to poważna sprawa,to jednak czas zająć się innymi,np.brakiem tunelu lub wiaduktu pod-nad torami.Stoją kolejki samochodów pod szlabanami ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

81.95.199.*

10:46, 03/02/12

mieszkam niedaleko Oruni ale dopiero dzisiaj dowiaduję się że coś takiego miało miejsce.śmiać mi się chce po przeczytaniu paru komentarzy:)popieram panią Wandę-NIECH KSIĘŻA ZAJMĄ SIĘ PEDOFILIĄ WE WŁASNYCH ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.215.*

04:19, 26/11/11

taki offtop. ten portal umiera. Artykiuł sprzed roku o zdjęciach na kościele, najwyżej w rankingu komentowanych

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.91.*

09:34, 21/05/11

Według mnie to jest chore żeby takie zdjęcia wisiały w centru gdzie dziennie przechodzą setki dzieciaków. Kościół zamiast wzbudzać zaufanie wśród mieszkańców prowadzi działania odwrotne. Zdjęcia są zbyt ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.78.133.*

12:42, 28/01/11

Tak fotki - banery poruszają. Może dzięki takim akcją choć jedna matka nie zabije swego dziecka tylko np odda do adopcji? Warto takie akcje ponawiać nawet dla jednego nienarodzonego uratowanego maluszka!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:37, 17/12/10

Ale smród pozostał. I to bardzo niesmaczny.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:42, 07/12/10

Misiu, spójrz na daty komentarzy pod Twoim, potem strzel barana z przytupem o ścianę, a jak nie pomoże, to jeszcze raz do skutku!;-))

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:20, 07/12/10

Widzę ,że te zajadłe pieski nadal szczekają . Aż im ślina cieknie ze wściekłości.Wykorzystują argument plakatów do walki z Kościołem i wiarą. Gdybyście nie wiedzieli ,to już tych plakatów dawno niema ,więc nad ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:19, 29/10/10

Przykre ale prawdziwe.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:14, 26/10/10

Przykre, jak niską świadomość ma Pan Księże Proboszczu jaki wpływ maja takie obrazy na psychikę dziecka. Tak,jak przykro było mi patrzeć na reakcję mojego 6-letniego syna, gdy przechodzilismy obok kościoła ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:34, 22/09/10

Kościół ma swoje prawa i nikogo po nad prawem. Tak samo jak Jarek załatwił kwaterę na Wawelu za 1melona bez zgody konserwatora co powinno trwać kilka lat nawet w trybie przyspieszonym więc o czym tu mówicie.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:43, 22/09/10

Do gościa z 10:51 Kościół św. Jana Bosko to Zabytek który jest chroniony prawem, z tego co się orientuję przed powieszeniem czegokolwiek na Zabytku tj. Kościół Św. Jana Bosko Proboszcz Parafii powinien ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:51, 22/09/10

A po co ma wiedzieć.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:51, 21/09/10

Ma pytanie z innej „półki” czy powieszenie i sposób w jaki zostały zawieszone omawiane plakaty został skonsultowany z konserwatorem zabytków?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:30, 21/09/10

Św. Jan Bosko posiadał niezwykły dar zjednywania sobie serc ludzkich, zwłaszcza młodzieży. Czy nasz PROBOSZ posiada taki dar czy będzie godnie reprezentować Salezjanów? Na to pytanie każdy z nas będzie musiał ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:40, 20/09/10

Masz Racje Gościu

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:17, 20/09/10

Gadaj dupa z panem... Obrońcy konsekwentnie nie dopuszczają myśli, że w sporze biorą udział nie tylko osoby, wierzące, "przyjęte do ludu bożego". A co linku, również warto wziąć pod uwagę, że tak jak my tutaj ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

13:23, 20/09/10

Do goscia 12:21: przeczytaj moje komentarze, powinno wystarczyć.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:21, 20/09/10

Żal już się robi czytając te komentarze. U Salezjanów nie zaczeło się nic dziać tylko w ludziach, którzy wypisujągo te brednie się dzieje coś nie tak. Jak katolik, osoba wierząca w Boga, osoba, która została ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:57, 20/09/10

Powinno się możliwie jak najprędzej usunąć te plakaty z budynku kościoła i zawiesić inne,mówiące o tym jak my ludzie jesteśmy wspaniali,bezgrzeszni i czystego serca - jak już kłamać to na całego .

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:38, 20/09/10

Żal było słuchać niedzielnego "oświadczenia" proboszcza -najłatwiej cytować Papieża Jana Pawła II (chciało by się powiedzieć co innego).Odklepał trzy zdanka i już...a ciemny lud to kupi.Coś niedobrego zaczęło ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

 

08:18, 20/09/10

nie ma nic znaczącego w tym linku oprócz jakiegoś pseudo bełkotu traktującego . Nie da się dzieci zaszufladkować w takie sztywne szare ramy jakie pokazane są w tym badaniu, które to wogóle traktuje podmiot ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

06:53, 20/09/10

Niżej jest podany link, gdzie znajduje się artykuł o tym, jak ta wystawa wpływa na najmłodszych.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:52, 19/09/10

Skoro są wątliwości czy słowa cyt. w artykule, są słowami wypowiedzianymi przez proboszcza proponuję, aby ów ksiądz przestał milczeć i poraz kolejny dał swoją wypowiedz na łamach tego prtalu. Uważam, iż w takich ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:09, 19/09/10

Z analiz wykładów na wyższych uczelniach duchownych wynika, że w programie jest psychologia pastoralna, psychologia ogólna, psychologia rozwojowa, a nawet pedagogika i dydaktyka. Salezjanie są kształceni, aby ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

 

22:07, 19/09/10

Witam, Odpowiadając na dwa poniższe pytania: Kodeks Etyki Dziennikarskiej, zaprezentowany na największym portalu o i dla dziennikarzy (strona Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich) jasno mówi, że autoryzacja jest ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:04, 19/09/10

Księża nie mają psychologii w seminarium!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:04, 19/09/10

Nie jestem zadowolony z tej wypowiedzi.

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

20:34, 19/09/10

Ta parafia to nie mój problem. Bardziej niż ona interesuje mnie powstawanie nowych boisk, placów zabaw, nowych chodników na Naszej dzielnicy. Jakoś zawsze bardziej po drodze było mi z formą przekazu dominikanów ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

20:07, 19/09/10

Proponuje przejść się do Dominikanów. Chyba jedyne rozwiązanie Twojego pytania.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:06, 19/09/10

Prawdziwy ksiądz to dobry pedagog i psycholog. Bez zasięgania opinii powinien wiedzieć co jest dla dzieci dobre a co złe. Oj, chyba zajęcia z psychologii ksiądz proboszcz opuszczał.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:47, 19/09/10

Ja ma pytanie do Proboszcza czy próbował konsultować się w sprawie tej wystawy z gronem Pedagogicznym placówek wychowawczych znajdujących się na terenie parafii tj. Gimnazjum nr10; SzP nr16 czy Przedszkole nr19 ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:33, 19/09/10

Pytanie do użytkwonika "lukaszor": jakie są według Pana życiowe kazania: takie, na których Ksiądz będzie mówil co ludziom się podoba czy takie, na których Kapłan głosi Słowo Boże zgodnie z prawdą?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:30, 19/09/10

Dwa pytania do Szanownego Pana Redaktora: 1. Czy Ks. Proboszcz autoryzował swoją wypowiedź? 2. Czy Szanowny Pan Redaktor napisał wszystko zgodnie z wypowiedzią Ks. czy doszło do manipulacji tą wypowiedzią?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:21, 19/09/10

Fajnie by było, żeby pojawiło się jeszcze 558 komentów hehe

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:00, 19/09/10

Dzisiaj w Kościółku o 11 były zapełnione tylko ławki na dole a na chórze pusto, przykro było patrzeć i słuchać wyjaśnień proboszcza, do mnie one nie trafiły.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:56, 19/09/10

Uczęszczam co Niedziele na Mszę na 12.30!!! Kazania są nudne i kompletnie nie trafiją do naszych maluchów!!! Dzisiaj Proboszcz powoła się na badania odnośnie tego czy ta forma przekazu szkodzi dzieciom, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

17:10, 19/09/10

Niektórzy preferują bardziej ambitne, życiowe kazania. Wolą jechać np. do św. Mikołaja na 21.00. i wykorzystują prawo każdego człowieka do myślenia i wolnego wyboru.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:47, 19/09/10

Gdyby Szanowni Państwo raczyli przyjść na niedzielną Mszę Św. (co jest obowiązkiem każdego Chrześcijanina) to by usłyszeli, dlaczego są te plakaty wywieszone.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:38, 19/09/10

To jest właśnie "katolicka" logika! Walczyć o prawa nienarodzonych - ok! Kiedy walczy się o prawa tych, którzy się urodzili - wtedy oponent jest szatanem i hipokrytą. Wystarczy spojrzeć na plakat z gwałcicielem. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:26, 19/09/10

W podanym linku nie ma nic co by mnie uspokoiło. Nie przedstawiono statystyk – np. ile dzieci zostało przebadanych? Czy analiza został przeprowadzona aby napewno bezstronnie?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:22, 19/09/10

http://www.fronda.pl/news/czytaj/czy_wystawa_wybierz_zycie_rzeczywiscie_szkodzi_dzieciom

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:03, 19/09/10

NIE POPIERAM ABORCJI !!!! NIE POPIERAM RÓWNIEŻ WYSTAWY (JEJ FORMY)!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:44, 19/09/10

Te zdjęcia które zawisły na kościele to jest totalna porażka nowego proboszcza.Tamtą drogą wielu mieszkańców Oruni odprowadza swoje pocieszy do szkoły lub do przedszkola dlaczego one maja patrzeć na tak ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:42, 19/09/10

czy nie można było zorganizować spotkania na ten temat w kościele i tam osobom zainteresowanym je pokazać? dla mnie osobiście te zdjęcia są obrzydliwe i nie powinny wisieć na kościele to miejsce chyba nie służy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:16, 19/09/10

Odczpecie się od Kościoła! Ludzie przez was przemawia hipokryzja i szatan!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:59, 19/09/10

Hmm, czy prawo do dyskusji na temat plakatów mają mieć wyłącznie katolicy vel ludzie chodzący do kościoła? Co ma piernik do wiatraka? Rozmawiamy o drastycznych obrazach, nie o wierze, Bogu czy światopoglądzie.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:51, 19/09/10

Argumenty "zwolenników" o grach i tv, uważam za żenujące! Jak każdą generalizację zresztą. To, że nie jesteś w stanie kontrolować swojego dzieciaka, nie oznacza wcale, że inni też tego nie umieją! I to jest ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

 

11:24, 19/09/10

czasem się zastanawiam czemu mój pies nie może głosować - jest chyba rozumniejszy niz część ludzi...

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

 

11:22, 19/09/10

do gościa 8:41; nie wiem jak Twoje dzieci "spendzają" czas, ale ja doskonale wiem co robi moje dziecko w każdej chwili. Troszczę się o nie tak, jak na obowiązek rodzica przystało - nie biega samopas po ulicy, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

09:31, 19/09/10

Do gościa z 08:41 domniemam że albo nie ma gość własnych dzieci albo jest już w takim wieku że nie pamięta jak to jest mieć małe dziecko. Doskonale wiem co robi moj 7 letni syn jak większość rodziców!!! NIE ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

09:27, 19/09/10

bardzo dobrze ze wisza takie plakaty i powinny wisiec na kazdym kosciele i przez caly rok!! dzieci od malego powinny byc uczone co to znaczy aborcja moze uchroniloby to chociaz jakas z nich czesc by tego ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

08:41, 19/09/10

Skoro już tak bardzo wszyscy myślą o dzieciach poniżej 14 roku życia używając ich przedmiotowo jako narzędzia w zagrywce by dopiec księdzu proboszczowi to muszę dodać że dla dużej większości dzieci sceny ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

 

08:20, 19/09/10

Te słowa o kolorowych obojętnie czy wyjęte z kontekstu czy nie, brzmią i znaczą tak samo. Co do "niemego krzyku", to oglądają go Ci, którzy już rozumieją o co chodzi, a nie tak jak plakaty, wszyscy; małe ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

03:09, 19/09/10

"Niemy Krzyk" to raczej film nie dla dzieci poniżej 14 lat ???!!! Jeśli będzie ktoś chciał pokazać ten film swojemu dziecku to z pewnością poczyni specjalnie kroki aby się do tego przygotować merytorycznie aby ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:36, 18/09/10

Bardzo łatwo czepiać się wypowiedzi księdza proboszcza szczególnie gdy się wyjmie je z kontekstu. Pragnę jednak podkreślić że moim zdaniem najwięcej w gronie tzw.krzykaczy krytykujących decyzję o powieszeniu ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:03, 18/09/10

nie zostanie po nas trawa

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:18, 18/09/10

A dlaczego obrońcy księdza i plakatów, nie odnoszą się do jego rasistowskiej wypowiedzi? Czy to nie ten sam Bóg stworzył wszystkich ludzi, w tym czarnych i żółtych?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:08, 18/09/10

I chór gospel w tle.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:07, 18/09/10

OSOBY O ANTYKLERYKALNYCH poglądach wykorzystują każdą sytuację, aby ulżyć swoim frustracjom. W Parafii działa Rada Duszpastersko- Wychowawcza (której członkami są osoby świeckie), to ta Rada decyduje o takich ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:56, 18/09/10

Mam nadzieję, że osoby które w taki sposób wypowiadają się nt. Ks. Proboszcza i parafii Św. Jana Bosko, że należą do 30-45 % parafian, którzy uczęszczją na Mszę Św. niedzielną. Jeżeli do prafain tzw. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:32, 18/09/10

OSOBY O ANTYKLERYKALNYCH poglądach wykorzystują każdą sytuację, aby ulżyć swoim frustracjom. W Parafii działa Rada Duszpastersko- Wychowawcza (której członkami są osoby świeckie), to ta Rada decyduje o takich ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

06:33, 18/09/10

Myślę, że już wszystko na temat tej fatalnej, bulwersującej i "przemocowej" instalacji zostało powiedziane. Jak widać, żadne argumenty nie trafiają do pana proboszcza, który wykazuje niebywałą pychę i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:33, 18/09/10

Do Pana fanatyka parę postów niżej: obawiam się, że wielu ludzi zapamięta bardziej całą aferę niż przesłanie akcji. I mimo wszystko takie akcje są trochę głupie bo jak ktoś się zdecyduje na aborcję to go taki ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:33, 18/09/10

Najlepiej okopcie się w Licheniu razem z tymi waszymi DEWIACJONALIAMI!

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

23:59, 17/09/10

Ta definicja nie pasuje do naszego Proboszcza. A szkoda!

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

23:56, 17/09/10

...Jakie zadanie do wypełnienia ma kapłan wobec społeczności? Nie powinien być „władcą”, lecz „sługą powierzonej mu wspólnoty”. Stosunek do wiernych świeckich jest „sprawdzianem wiary kapłana i autentyzmu jego ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

23:55, 17/09/10

Sprawa nabrała już innego znaczenia. To już nie chodzi o plakaty! Tu chodzi o PROBOSZCZA który nas poróżnił.

zgloś naruszenie
awatar

Yuka29

 

23:09, 17/09/10

Ja z kolei proszę, żeby Pan się zastanowił czym fundamenty różnią się od fundamentalizmu?! A na stos zapraszam - zawsze będzie jakoś raźniej czy coś ;p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:32, 17/09/10

Yuka! A jak już cię wezmą na ten stos, to może znajdzie się też miejsce dla mnie? Ja też tak myślę, więc też zaraz mnie wyślą na stos :-)

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

 

22:24, 17/09/10

Yuka29, pewnie stos na początek :D

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:07, 17/09/10

Uważam, że wszelkiego rodzaju próby protestu i tłumaczeń nie są w stanie trafic do pana proboszcza.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:26, 17/09/10

Proponuje się zastanowić nad swoją wypowiedzą, anigrywanie się z Mszy Św. jest obrazą Boga i jego wyznawców.

zgloś naruszenie
awatar

Yuka29

 

18:32, 17/09/10

@gość 20:30 "Czytając blogi użytkownika "Yuka29" zauważyłem, że w jednym blogu porównuje spotkanie w ramach powolania rady osiedla Oruni do przebieu Mszy Świętej(...)" Oj, i co teraz? Anatema czy od razu ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:22, 17/09/10

do gościa z 17:42. A gdzie miłość? Poza tym, fanatyczni islamiści zabijają ludzi w imię religii, która wg. nich rónież nie idzie na kompromisy i ponoć zbudowana jest na prawdzie i miłości.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:16, 17/09/10

"ksiądz proboszcz" - zaistniał już chyba we wszystkich mediach w jakich mógł. Szkoda tylko, że w taki sposób. Jak widać temu człowiekowi, absolutnie nie zależy na miszkańcach tej dzielnicy. Ludzie jasno i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:51, 17/09/10

Potrzeba temu panu rozgłosu. To już pachnie klerykalizmem. Wcześniej jakoś inaczej było.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:46, 17/09/10

No to nowy proboszcz się wykazał aż zal na to patrzeć!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:45, 17/09/10

Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Święta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:42, 17/09/10

Kościół nie idzie na kompromisy, bo jest zbudowany na na Prawdzie i Miłości! Te plakaty to PRAWDA!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:28, 17/09/10

Taaaaaaa...Odnaleziono nieznany list św. Pawła do Koryntian. Zaczynał się od słów: "Nie wyrzucajcie tego listu. To nie jest spam..."

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:59, 17/09/10

Aborcaja to zabijanie i trzeba nazywać to po imieniu,czasami też i w taki sposób. A jeśli ktoś jest bez winy to niech pierwszy rzuci kamień... Widzę że ci co bazgrolą te komentarze zapomnięli czym jest ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:57, 17/09/10

Szanowni forumowicze. Temat poruszany na plakatach nie dotyczy dzielnicy Orunia, gdzie rodzą 14, 15 latki z pełną aprobatą rodziców i lokalnej społeczności. Co do samej instalacji cel pomysłodawców został ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:57, 17/09/10

Do Św. Ignacego, nie jest znowu tak daleko!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:50, 17/09/10

Możemy tak pisać i pisać, a i tak to niczego nie zmieni. Fanatycy i rasiści co najwyżej zapalą się jeszcze bardziej w swojej nienawiści. Ksiądz wie najlepiej jak wychowuje się dzieci i jakie treści są dla nich ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:09, 17/09/10

pod tabernakulum albo krzyżem trzeba było je zawiesić !!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:44, 17/09/10

Czytam i przecieram oczy ze zdumienia...Mistrzostwo świata,w takim tempie narobić sobie wrogów...Proboszcz zapomniał,że Kościół to wierni Warto czasami posłuchać ludu bożego

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

07:56, 17/09/10

Co innego wiara katolicka a co innego antysemicki i rasistowski kler. Chce mi sie smiac i jednoczesnie jest mi zal moherowych babc ktore machaja parasolkami pelne nienawisci majac za nic słowa Jezusa ze mamy sie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

07:35, 17/09/10

Jeżeli ktoś tu najeżdza Kościół, to tak jakby wyzywał samego siebie, ponieważ Kościół to wszyscy ochrzeczeni ludzie!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

07:32, 17/09/10

Po tych komentarzach widzę, ŻE CHCECIE BYĆ SOBIE SAMI PASTERZAMI

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

01:08, 17/09/10

Rasizm w tak zwanym kościele to sprawka Ojca Dyrektora Rydzyka. Co zaraził parafie i kościoły dzięki poparciu PiS. Ludzie jesteście zmanipulowani i zostaniecie Mocherami do końca życia jak nie zaczniecie myśłeć ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

01:05, 17/09/10

Proboszcz co za tekst "Jeśli my jako Polacy nie będziemy walczyć o życie, to za chwilę obudzimy się w kraju, gdzie nie ma Polaków, a sami żółci, albo czarni ludzie - przekonuje" Mocherowe Berety z Radio Maryja ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

23:57, 16/09/10

Miejmy nadzieję że "PROBOSZCZ" pójdzie niebawem po rozum do BOGA jeszcze raz przemyśli tą kwestie i zdejmie tą wystawę z NASZEGO KOŚCIOŁA! Nie wiem ile trwa kadencja Proboszcza to znaczy ile będzie u nas GOŚCIŁ ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

23:54, 16/09/10

Gość 23.18: uważaj bo posądzą Ciebie że puszczasz bajkę o gejach (Teletubisie) :D. A tak serio to ile razy można mówić że te postery są słabe ! Nic sensownego nie wnoszą. Fakt podburzają do dyskusji ale z tych ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:18, 16/09/10

Moje dziecko ma 3 lata, nie gra w zadne strzelanki i nie oglada krwawych filmow tylko ulice sezamkowa i teletubisie ale za to codziennie patrzy na zakrwawione i porozrywane szczatki nienarodzonych dzieci. Skoro ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:18, 16/09/10

No to trafił nam się niezły kosmita, nie ma co... Niedługo może będą jeszcze kazania o "brunatniejącej" Europie?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:04, 16/09/10

TO JEST POPROSTU SKANDAL!!! NIE MIALAM OKAZJI POZNAC JESZCZE NOWEGO PROBOSZCZA ALE WIDZE ŻE ZA ZDROWY TO ON NIE JEST. CIEKAWE JAK ON TŁUMACZYŁBY IM CO JEST NA TYCH ZDIECIACH?? I JESTEM CIEKAWA CZY KIEDYS ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:44, 16/09/10

A co to za ksiądz, który (na starcie) nie liczy się z opiniami ludzi? Wstyd! A już czymś obrzydliwym jest wypowiedz o "żółtych" i "czarnych" ludziach. Bycie księdzem zobowiązuje. A, i jeszcze jedno - wybieram ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:35, 16/09/10

Szkoda!Wielka szkoda, bo do tego czasu księża salezjanie zawsze byli otwarci i współpracujący z ludzmi!Przyjaznie i serdeczność z poprzednikami przetrwała do dziś. A tu proszę trafiło nam się ... probostwo. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

22:30, 16/09/10

Poprzedni Proboszcz był bardzo za dziećmi. Jęśli obecny Proboszcz chce coś zrobić dla naszych dzieci to nich "będzie dla nich a nie one dla niego". C

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

22:28, 16/09/10

D

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:27, 16/09/10

Ci, którzy biją brawo "księdzu" powinni się wstydzić. A czym innym, jak nie przemocą jest ów "wystawa"? Pewnie "obrońcy księdza" nie zorientowali się, że nasz kościół był jedynym kościołem w Gdańsku, który ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

22:24, 16/09/10

Co ksiądz ma do "ŻÓŁTYCH" i do "CZARNYCH" ludzi. Co to za stwierdzenie!!! Jestem zażenowana całą tą sprawą. My rodzice mamy prawo wybrać jak o tym dowiedzą się nasze dzieci, szczególnie te młodsz!!! Aborcja ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

 

22:24, 16/09/10

co Wy porównujecie? Szkodliwość mistyfikacyjnych plakatów durnych gier i jakiś tam wyimagowanych nawet erotycznych stron, do obrazów pokazujących realne porozrywane ciała dzieci? Mam nadzieję że to dziecinna ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:19, 16/09/10

Jak zdąrzyłem się zorientować to nie chodzi ludziom o to czy ktoś miał odwagę czy też jej nie miał. Tutaj chodzi o formę jaką zostało to zrobione. Oczywiście że obecnie pełno jest przemocy wszelakiej. Ale trzeba ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:15, 16/09/10

Tu nie chodzi o aborcję!!!! Tylko o przestrzeń publiczną! Ciekawe czy "Paulina" byłaby za wystawą, gdzie pokazuje się nagie, zgwałcone kobiety. Jako na przykład kampania na rzecz zwiększenia kar dla gwałcicieli. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:15, 16/09/10

Złem jest również molestowanie dzieci przez księży. A może o tym zróbmy wystawę? Co do rasizmu to szkoda słów... Czytając te komentarze przywrócona mi została wiara w ludzi. Nie dajmy się omamić.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:13, 16/09/10

nie zostanie po nas tylko trawa

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:00, 16/09/10

Brawo księże Mirku! Bardzo dobrze że nie baleś się tej wystway zrobic. Aborcja jest złem o ktorym ludzie nie zdają sobie sprawy....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:54, 16/09/10

poprawka: z gość z 21:47 i 21:49.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:53, 16/09/10

To ciągle ja (gość z 21:47 i 21:29). Jestem dumna z tych plakatów. Jestem dumna, że chodzę do parafii, w której nie ma zakłamania, a góruje prawda. Wystawa dotyczy wszystkich nas. Jest drastyczna, to fakt. Ale ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:50, 16/09/10

No gdzieś się o tej wystawie ludzie dowiadują. Najczęściej w mediach. To, które media kłamią? Wszystkie? :-d

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:49, 16/09/10

To jest PRAWNE ŁAMANIE PRAWA . A proszę!- dokonujcie aborcji. wasze sumienie, wasza psychika. powodzenia młodym matkom, które dopełniły się morderstwa tak małych dzieci, w dalszym życiu.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:47, 16/09/10

JESTEM 100% zwolenniczką owej wystawy! I słów księdza proboszcza: To co dzieje się w szkołach, na ulicy, W DOMACH, w INTERNECIE, w KOMPUTERZE jest o wiele, wiele gorsze! zakłamanie w was, ludzie mnie zabija. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:38, 16/09/10

Orunia jest dzielnicą, którą często krytykowano i określano mianem "patologicznej". Jak widać mieszkają tutaj ludzie do których ta opinia w zupełności nie pasuje. Po komentarzach widać, iż są to ludzie wrażliwi ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:26, 16/09/10

Są wystawy kisokow gdzie jest pornografia, brzydzą , nikomu nie przeszkadza. Plaka z podtkestem erotycznym na jednym z centrów chandlowych - nie przeszkadza. Będzie jeszcze więcej takich ataków na Kościół

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:24, 16/09/10

Nowy proboszcz powinien szeroko otworzyć oczy i się zastanowić gdzie jest i do czego został powołany! Dopiero co objął tą funkcję a już zniechęca ludzi do siebie i do kościoła. Szczyt hamstwa, obłudy. Na domiar ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:11, 16/09/10

aby nie została po nas trawa

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

20:38, 16/09/10

gość anonim bez konta który niepodołał procesowi rejestracji : godz. 20.30 : Ogranij się, nikt praktycznie tu nie powiedział że popiera aborcję tylko że ta kampania/postery są słabe merytorycznie, tylko brzydzą ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:35, 16/09/10

Nie wszyscy wracający do domu po robocie ludzie mają ochotę mijać zdjęcia martwych płodów. A co do księdza: Art. 140. KW: "Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:30, 16/09/10

Prawda w oczy kuje? Prawda, że w Polsce są zabijani są ludzie LEGALNIE? Szanowni rodzice, Wasze dzieci jak zobaczą te zdjęcia, zapamietają, że aborcja=morderstwo. Ile Rodziców pozwala grać dzeciom w gry typu ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:28, 16/09/10

Uważam, że wystawa jest zbyt drastyczna, czy koś ( proboszcz) zastanowił się choć przez chwilę, że nieopodal mieszkają dzieci, które kiedyś zostały pozbawione normalnego zrycia w rodzinie? Gdzie zrozumienie i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:21, 16/09/10

Skoro księdzu tak się podobają te plakaty to niech je sobie powiesi w jadalni, poczuje się jak ludzie którzy mają okna naprzeciwko kościoła i muszą patrzeć na te zakrwawione szczątki dzieci jedząc obiad. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:24, 16/09/10

aby nie została po nas trawa

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:16, 16/09/10

Temat bardzo ważny ale zdjęcia, delikatnie mówiąc, niesmaczne. Po co do cholery zmuszać ludzi do oglądania ich? Nie można urządzić wystawy gdzieś w środku??? Na szczęście nie wybieram się w tamte okolice w ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:11, 16/09/10

Do palenia czemu nie:D

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:23, 16/09/10

Powiem Ci szczerze, że po niektórych powinna właśnie zostać tylko trawa. Transmisja pokoleniowa takich cech jak: nienawiść, zawiść, obłuda, fałsz, hipokryzja itp., raczej nie ma sensu.Piękny przykład ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:09, 16/09/10

naród który nie rozumie życia - umiera, co prawda potrzeba na to ok. 300 lat, ale czy ma pozostać po nas tylko trawa, kiedy nasze groby pobieleją od soli z bryzy morskiej, poszarzeją kiedy zmieszają się z ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:20, 16/09/10

To jest właśnie to: klecha rasista i nikt nie składa doniesienia do prokuratury. W połowie już się sprawdziły jego słowa: co dzień się budzę i widzę pełno czarnych w sukienkach panoszących się i mających prawo ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:08, 16/09/10

ten nowy proboszcz jest niepoważny!!!! niech teraz zorganizuje spotkanie dla dzieci i odpowie im na pytanie: "KTO ZABIŁ TE DZIECI I DLACZEGO?". Bo tak właśnie pytają zapłakane, malutkie dzieci... :(

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

 

13:58, 16/09/10

Coś niedobrego dzieje z tą parafią. Ludzie sie do niej od dawna zrażają a teraz to juz przegięcie. I jeszcze ta wypowiedź z kolorowymi. Ciekawe czym nas ten kościół jeszcze zaskoczy kolejnym razem. Ja osobiście ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

13:57, 16/09/10

Jeśli myślisz że słaby merytorycznie plakat da do myślenia na tyle żeby osoba która przeżyła osobisty dramat zmieni zdanie to to jest głupota...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:46, 16/09/10

Nie ma jak to obłuda,nie możecie znieść prawdy. Lepiej nie wiedzieć jak to wygląda, właśnie tak. Może czasami po obejrzeniu tej wystawy ktoś się zastanowi i chociaż 1 dziecko zostanie uratowane i to już będzie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:42, 16/09/10

Kościół to nie miejsce na wystawy tylko do modlenia bo taki jest cel kościołów. Jestem przeciwny takim praktykom ze strony kościoła. Wierni niebawem zrozumieją i odejdą i zostaną puste ławki jak tak dalej ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

10:49, 16/09/10

Osobiście dla mnie to poracha. Taka kampania nic nie daje, słaba merytorycznie, głosi tylko pogląd nie i koniec... a kobietom które przeżyły gwałt nie ma kto pomóc, rodzicom co mają chore dzieci gdyby nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

inezz

 

10:43, 16/09/10

Podobno byłam u Ks jako pierwsza,jak widać nie ostatnia,to co czytam to jedno a to co mi powiedział to drugie bo nie umiał mi wytłumaczyć co mam powiedzieć swojemu synowi po tym jak zobaczył te zdjęcia. Ks ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:37, 16/09/10

Ciekawe co Pani Ania może powiedzieć o aborcji dlaczego ta starucha wypowiada się w ogóle na ten temat dziwne to jej nie przeszkadza a inne rzeczy bardzo jej przeszkadzają!!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:33, 16/09/10

Jako matka jestem oburzona takimi zdjęciami w szczególności na kościele... nie jestem za aborcją ale tam przechodzą rodzice z dziećmi które nie rozumieją przesłania tych plakatów....są to dzieci w wieku 5,6 lat ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

06:50, 16/09/10

Jestem zszokowana wypowiedzią:za chwilę obudzimy się w kraju, gdzie nie ma Polaków, a sami żółci, albo czarni ludzie. Wystarczyło to jedno zdanie, abym przestała czytać ciąg dalszy. Ksiądz rasista. Tego jeszcze ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

Yuka29

 

00:02, 16/09/10

Doskonale, ze pojawił się ten tekst. Czytając argumenty ks. Dukiewicza, zwłaszcza ten "osobliwy", dyskryminujący ludzi ze względu na kolor skóry, zdałam sobie sprawę jakie trzeba mieć poglądy by pochwalać taką ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:36, 15/09/10

Co to znaczy, że gorsze rzeczy dzieci widzą w szkole? Są tam gwałty? Morderstwa? Normalny rodzic kontroluje gry komputerowe i treści dostępne dla dziecka. Plakaty są obrzydliwe, wstrętne. Hipokryzją jest ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:56, 15/09/10

zdjęcia poruszają bardzo ważny temat, popieram

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń