Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

2+7 - wystawa malarstwa Grażyny Kunickiej

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 16:25, 13/10/15Artykuł Czytelnika

tagi:sztukamalarstwoOrunia

Zapraszamy do Dworku Artura GAK na wystawę najnowszych prac Grażyny Kunickiej. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 15 października 2015 o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Za mgłą, 2015
Za mgłą, 2015
Fot. Grażyna Kunicka

Fotografia 1 z 1

Grażyna Kunicka studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowni prof. K. Bereźnickiego. Dyplom uzyskała w 1987 r.

Uprawia malarstwo, ceramikę i ilustrację książkową. Jest kuratorką wystaw, animatorką kultury, wykładowcą na studiach podyplomowych, liderką i współautorką scenariuszy międzynarodowych projektów unijnych. Uczestniczy w  plenerach, sympozjach międzynarodowych i społecznych akcjach artystycznych organizowanych na rzecz miasta. Prowadzi warsztaty rozwoju artystycznego z malarstwa, rysunku i ceramiki dla wszystkich grup wiekowych. Współpracuje z muzeami przy realizacji wystaw stałych i czasowych. Wystawia w kraju i za granicą.

Poprzez swoje prace opowiada historie widziane „od środka” oparte na zdarzeniach, uczuciach, emocjach..., przełożone na kolor i swoistą ikonografię. Są one rodzajem dialogu nie tylko z odbiorcą, ale i twórcy z samym sobą, zamkniętego w formie abstrakcji lirycznej.

 

Moje malarstwo, to rozmowa z widzem,

opowieść o tym,

co osiadło gdzieś w środku,

wcześniej zobaczone,

usłyszane,

odczute

przeżyte.

To własne opisanie świata,

rozmowa z materią,

spieranie się z nią,

translacja doznań na formę i kolor,

radość.

 

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00 do 30 października 2015. Wstęp wolny.

 

DWOREK ARTURA GAK / STACJA ORUNIA

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

tel. 58 306 66 76 w. 37

dworekartura@gak.gda.pl

www.gak.gda.pl/dworekartura | facebook.com/StacjaOrunia

Galeria artykułu

Za mgłą, 2015

Za mgłą, 2015

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń