Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Osobliwości ulicy Wschodniej

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 16:02, 15/12/15Artykuł Czytelnika

tagi:Oruniamalarstwosztuka

Zapraszamy do Dworku Artura GAK na wystawę najnowszych prac Jana Miśka. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 18 grudnia 2015 o godz. 18.00.

Osobliwości ulicy Wschodniej
Osobliwości ulicy Wschodniej
Fot. Dworek Artura GAK

Fotografia 1 z 1

Jan Misiek studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Władysława Jackiewicza w 1975 roku. Artysta uprawia malarstwo, collage i grafikę książkową. Swoją twórczość prezentował na ponad 100 wystawach indywidualnych w Polsce, Niemczech, Włoszech i na Litwie, a także na licznych wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych w Gdańsku, Druskiennikach, Lęborku, Toruniu, w kolekcji Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, a także w zbiorach Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Stadtamt w Heidelbergu oraz w prywatnych kolekcjach w wielu krajach Europy a także w USA, Kanadzie i Australii. Artysta mieszka i tworzy na Oruni.

Kurator wystawy – Florian Staniewski

Twórczość Miśka to plastyczny, permanentny dialog z odbiorcą, intelektualna prowokacja by nie poprzestać na powierzchniowej kontemplacji, sygnał o ułudzie łatwości czy łatwizny, przekonywanie o względności trwałych na pozór stanów.

Elżbieta Kal

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 18 grudnia 2015 o godz. 18.00.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00 do 30 grudnia 2015. Wstęp wolny.

DWOREK ARTURA GAK / STACJA ORUNIA

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

tel. 58 306 66 76 w. 37

dworekartura@gak.gda.pl

www.gak.gda.pl/dworekartura | facebook.com/StacjaOrunia

Galeria artykułu

Osobliwości ulicy Wschodniej

Osobliwości...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń