Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wystawa fotografii Patricii Méaille

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 3 dodane: 18:15, 12/01/16Artykuł Czytelnika

tagi:wystawafotografiaOrunia

Zapraszamy do Dworku Artura GAK na wystawę zdjęć Patricii Méaille. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 15 stycznia 2016 o godz. 18.00. Wstęp wolny

Orunia
Orunia
Fot. Patricia Méaille

Fotografia 1 z 3

Patricia Méaille jest francuską fotografką, która przyjechała do Polski kilka miesięcy temu aby uczyć się naszego języka. Swój dom znalazła na gdańskiej Oruni.

Zostałam fotografką bo zdjęcia uczyniły moje życie piękniejszym. Pozwoliły mi, w świecie, w którym czułam się niewidzialna i niewysłuchana, na wyrażenie uczuć, odnalezienie piękna i oddanie prawdziwych emocji...

Patricia Méaille

Artystka fotografią zajmuje się od 11 roku życia, kiedy to dostała swój pierwszy aparat fotograficzny. Wtedy właśnie postanowiła tworzyć i pokazywać świat, dzięki któremu czuła się lepiej. Patricia Méaille dorastała z dala od galerii sztuki ale jej empatia dla świata wokół i poszukiwanie piękna w nawet najbrzydszych miejscach wyznaczyło jej podejście i ukształtowało jej perspektywę. Karierę fotograficzną rozpoczęła w wieku 18 lat od robienia zdjęć hotelom i klubom. Te pierwsze doświadczenia wskazały jej drogę, którą powinna podążać. Wytrwale dążyła do doskonalenia umiejętności pod kierunkiem Pierra Baud.

W artystycznej działalności Patrici przewija się kilka motywów przewodnich: emocje, piękno, widzialne i niewidzialne, obecność i nieobecność, nadzieja i wewnętrzny spokój...

Dla Patricii robienie pięknych zdjęć jest koniecznością. Nawet, jeśli miejsce jest „ohydne”, na każdym ujęciu stara się wydobyć jego piękno. Na swoich fotografiach oddaje charaktery bohaterów poprzez ich codzienność, przedmioty i przestrzeń życiową... Obecność „niewidzialnego” podkreśla i eksponuje poprzez światło.

Patricia brała udział wielu wystawach i jest autorką kilku publikacji. Na wystawie zaprezentujemy wcześniejsze zdjęcia z Francji oraz najnowsze zdjęcia wykonane na Oruni.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00 do 29 stycznia 2016.

Wstęp wolny.

 

DWOREK ARTURA GAK / STACJA ORUNIA

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

tel. 58 306 66 76 w. 37

dworekartura@gak.gda.pl

www.gak.gda.pl/dworekartura | facebook.com/StacjaOrunia

 

Galeria artykułu

Orunia

Orunia

Paryż

Paryż

Patricia Méaille

Patricia...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń