Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Urodziny Artura S

 1 dodane: 08:30, 19/02/16Artykuł Czytelnika

tagi:Oruniafilozofiaurodziny

W sobotę 20 lutego od godz. 17:00 zapraszamy do Stacji Orunia/Dworku Artura GAK na świętowanie urodzin Artura Schopenhauera. Wstęp wolny.

Urodziny Artura S
Urodziny Artura S
Fot. Dworek Artura GAK

Fotografia 1 z 1

"Johanna Schopenhauer kochana i pieszczona przez obie matki, siostry i wszystkich bliskich, nieledwie na rękach noszona, przeżywała spokojnie dnie i tygodnie aż do 22 lutego 1788 roku, gdy została szczęśliwą matką silnego i zdrowego chłopca – Artura."

W sobotę 20 lutego od godz. 17:00 zapraszamy do Stacji Orunia/Dworku Artura GAK na świętowanie urodzin Artura Schopenhauera. Uczestnicy urodzinowych warsztatów wykonają assamblage, autorskie puszki Campbella oraz koty Schrödingera. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe. Na Oruni, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się nasz dom kultury, dziadek Schopenhauera miał okazałą posiadłość. Za naszym budynkiem do dnia dzisiejszego zachowały się pozostałości po pięknym parku, w którym mały Artur bawił się jako dziecko.

Artur Schopenhauer w człowieku Świętym i Geniuszu widział tych, którzy potrafią zrozumieć wolę przenikającą świat, nadającą znaczenia. Według Schopenhauera geniusz potrafi wyjść poza przyziemność, doczesność, a geniuszem jest także twórca, artysta.

Filozof inspirujący artystę
Na Warsztatach woli tworzenia organizowanych przez STACJĘ ORUNIA/Dworek Artura GAK i Kolektyw Twórczy MAMYWENE postaramy się zrozumieć myśl Schopenhauerowską przez proces radosnego tworzenia, otwartego na eksperymentowanie. Uczestnicy warsztatów wykonają assamblage, autorskie puszki Campbella oraz koty Schrödingera.

Warsztaty trwają po 50 minut i zaczynaja się o pełnej godzinie:
1. 17:00 Rękodzieło | Assamblage
2. 18:00 Zabawa słowem | Autorskie puszki Campbella
3. 19:00 Szycie| Koty Schrödingera

Obowiązują zapisy: kontakt@mamywene.pl.
Prosimy o podanie w mailu wybranego warsztatu.

Wstęp wolny.

Galeria artykułu

Urodziny Artura S

Urodziny Artura...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń