Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Powroty - wystawa prac Jerzego Dąbrowskiego

Stacja Orunia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wernisaż wystawy najnowszych prac Jerzego Dąbrowskiego w piątek 8 kwietnia o godz. 18.00.

Powroty - wystawa prac Jerzego Dąbrowskiego
Powroty - wystawa prac Jerzego Dąbrowskiego
Fot. Jerzy Dąbrowski

Fotografia 1 z 1

To trzecia wystawa prac Jerzego Dąbrowskiego w naszej Galerii. Pierwsza była zatytułowana „Próby”, druga „Przygoda z malarstwem”.

Dla obecnej wystawy tytuł „Próby – ciąg dalszy” byłby równie dobry, bo autor, oprócz obrazów malowanych na płótnie i papierze, przedstawia próby malowania na nietypowych „podobraziach”. Pewne, piękne zdaniem autora, a skazane na niebyt przedmioty, wracają jako elementy obrazów.

Autor w praktyce zawodowej i jako hobby konstruował układy elektroniczne. Dla każdego konstruktora pierwsza próba uruchomienia układu jest związana z emocją. Pokazanie „konstruowanych” obrazów jest odpowiednikiem takich prób – czy „układ” zadziała?

Wystawę można oglądać do 22 kwietnia 2016 od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00.

Wstęp wolny

 

Stacja Orunia Gdański Archipelag Kultury

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

tel. 58 306 66 76 w. 36, 37

facebook.com/StacjaOrunia

gak.gda.pl/dworekartura

Galeria artykułu

Powroty - wystawa prac Jerzego Dąbrowskiego

Powroty -...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń