Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 20/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dzień po… Wystawa fotografii Andrzeja Wróblewskiego

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 22:36, 22/04/16Artykuł Czytelnika

tagi:fotografiaOruniawystawa

Stacja Orunia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wystawę najnowszych zdjęć Andrzeja Wróblewskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 29 kwietnia 2016 o godz. 18.00.

Dzień po… Wystawa fotografii Andrzeja Wróblewskiego
Dzień po… Wystawa fotografii Andrzeja
Fot. Dworek Artura GAK

Fotografia 1 z 1

Prezentowane na wystawie fotografie powstały dzień po serii ataków terrorystycznych, jakie miały miejsce w Paryżu w piątkowy wieczór, 13 listopada 2015r. W ich wyniku, z rąk zamachowców ginie 137 niewinnych osób a ponad 300 zostaje rannych. Wskutek zamachów, w całym kraju zostaje ogłoszony stan wyjątkowy, a w stolicy Francji, po raz pierwszy od 1944 roku również godzina policyjna. Do pilnowania bezpieczeństwa w Paryżu skierowanych zostaje dodatkowych 1500 żołnierzy. Prezydent Francji, François Hollande, ogłasza trzydniową żałobę narodową.

Dzień po zamachach, tłumy pogrążonych w smutku i żałobie Paryżan spontanicznie wychodzą na ulice i gromadzą się w pobliżu miejsc, w których doszło do ataków oraz na największych placach miasta, w tym na Placu Republiki - tradycyjnym punkcie na mapie paryskich manifestacji. Pomimo wprowadzonego zakazu zgromadzeń, ludzie spotykają się w tych miejscach, składają kwiaty, zapalają znicze, aby w ten sposób okazać solidarność z ofiarami ataków oraz wyrazić sprzeciw wobec terroryzmu. Szok, strach i oburzenie przeplatają się z bólem, cierpieniem i niedowierzaniem.

Andrzej Wróblewski fotografią z przerwami zajmuje się od wczesnej młodości. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego od 1966 roku. Współpracował jako fotoreporter z Kielecką Gazetą Codzienną. Fotografował i tworzył zasoby fotograficzne w rodzinnej firmie dla potrzeb reklamy, marketingu, prezentacji produktowej jak i publikacji w prasie specjalistycznej i katalogach. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych, jak również publikacjach albumowych. Uczestniczył w wielu plenerach i konkursach fotograficznych i jest laureatem tychże.

Najnowsze projekty fotograficzne to prace w technikach historycznych: gumie chromianowej i platynotypii. Pierwszoplanowe i najważniejsze to tworzenie prac zgodnie z kryteriami i wymogami fotografii kolekcjonerskiej.

Drukuje prace zapewniające zgodność z międzynarodowym standardem Epson DigiGraphy. Również w technice druku Piezografii®, zgodnie z obowiązującymi zasadami. Stosowane podłoża najwyższej jakości, jak również oryginalne pigmenty dla jednej i drugiej techniki są gwarancją najwyższej jakości i długowieczności.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 11.00–19.00 do 13.05.2016.

Wstęp wolny.

 

STACJA ORUNIA GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

tel. 58 306 66 76 w. 36, 37

stacjaorunia@gak.gda.pl

www.gak.gda.pl/stacjaorunia

facebook.com/StacjaOrunia

 

Galeria artykułu

Dzień po… Wystawa fotografii Andrzeja Wróblewskiego

Dzień po…...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń