Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 25/02/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Park Oruński czekają kolejne zmiany. Miasto przymierza się do budowy amfiteatru

 2 dodane: 10:31, 21/05/16

tagi:

Ciąg dalszy zmian w Parku Oruńskim – w sierpniu ma rozpocząć się kolejny etap rewaloryzacji tego coraz bardziej popularnego w Gdańsku zieleńca. Jedną z planowanych inwestycji jest budowa amfiteatru.

Park Oruński czekają kolejne zmiany. Miasto przymierza się do budowy amfiteatru
Park Oruński czekają kolejne zmiany. Miasto
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

- Przygotowywujemy postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy kolejnego etapu rewaloryzacji Parku Oruńskiego – mówią nam przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, instytucji, która nadzoruje trwającą już dwa lata rewaloryzację Parku Oruńskiego.

O wcześniejszych zmianach w Parku, które wzbudziły też kontrowersje pisaliśmy TUTAJ.

W ostatnich latach Park Oruński doczekał się nowego układu ścieżek, są też nowe kładki i podświetlana w nocy fontanna. Tuż obok wejścia do Parku powstał wielki plac zabaw, który szczególnie w ciepłe dni jest masowo oblegany przez dzieciaki.

Rewaloryzacja Parku ma jednak trwać nadal. Jak informują nas urzędnicy, kolejny etap prac ma obejmować: budowę amfiteatru, remont wozowni, budowę oświetlenia, budowę systemu monitoringu i sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.

- Planowany termin rozpoczęcia prac to sierpień 2016, a zakończenie tego etapu to listopad 2017 – precyzuje Ewa Parafjanowicz-Potuczko z DRMG.

Według koncepcji urzędników, amfiteatr miałby powstać za drugim jeziorem w Parku (patrz: plansza do niniejszego artykułu). Amfiteatr ma pomieścić ponad 250 osób.

Z kolei budynek wozowni mieści się nieopodal wejścia do Parku Oruńskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze miejsca na spacer w Gdańsku. Park Oruński [ZDJĘCIA]

Galeria artykułu

Park Oruński czekają kolejne zmiany. Miasto przymierza się do budowy amfiteatru

Park Oruński...

W koncepcji urzędników amfiteatr ma powstać za drugim jeziorem.

W koncepcji...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.54.*

12:37, 30/05/16

Na samum poczatku wgl nie bylam zadowolona zmianą jaka nastąpiła w parku, żadnej trawy, kwiatow i wgl natomiiast teraz trawa ładnie wyrasta, kwiaty zasadzili i nie jest tak juz golo jak na poczatku. Jedynie co ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.29.*

10:35, 25/05/16

Bardzo fajny pomysł ale niestety zapominamy, że taki amfiteatr dawniej był w Parku w Lipcach i tam odbywało się kulturalne życie mieszkańców Gdańska i tam jest jego miejsce. Marta z Lipiec :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.205.*

17:50, 23/05/16

na dzień dzisiejszy: trawa zaczyna wschodzić , pełno gołębi które niszczą wszystko co się da i srają gdzie popadnie, fontanna działa nawet ładnie, wycięto kolejne drzewa nie ma gdzie się schować przed słońcem, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

84.10.15.*

10:22, 23/05/16

W części zrewitalizowanej nawet o trawniki nie zadbano :( Nie wiem jak sprawa wygląda na dziś ale dwa tygodnie temu był łysy piach. Dlaczego miasto o to nie zadbało? nie rozwinęło trawnika z rolki skoro nikt nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.126.*

07:00, 23/05/16

ręce precz od naszego parku! pokazaliście państwo urzędnicy i architekci co potraficie ps. proszę pana redaktora o przypomnienie sumy wydanej na tzw.rewitalizacje tego pięknego miejsca

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.52.*

22:32, 21/05/16

Niech juz nic ni robja jes dobrze bo jaj zaczna wizjować to wyjdzie okropnie. Częsc stara niech lepjej pozostanie taka jaj jest tworzy fajny klimat nie zgadzam sie na jakie kolwiek przeróbki, chodniki owszem ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

84.10.15.*

10:50, 21/05/16

Czy ja dobrze widzę? planują pociąć alejkami polanę na której odbywają się festyny? przecież to doskonałe miejsce do piknikowania i zabaw!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń