Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 10/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Starogardzka w remoncie. Prace także poza Gdańskiem

 1 dodane: 15:43, 07/06/16

tagi:

Spore zmiany czekają ulice Starogardzką – od jutra przebudowywany będzie ponad 200-metrowy odcinek, a w ciągu kolejnych miesięcy remontowany fragment zwiększy się aż do kilometra. Na tym nie koniec, bo zmiany na tej drodze szykują się jej poza granicami Gdańska.

Starogardzka w remoncie. Prace także poza Gdańskiem
Starogardzka w remoncie. Prace także poza
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Ulica Starogardzka to fragment blisko 70. kilometrowej drogi wojewódzkiej nr 222, którą z Gdańska dojedziemy do Skórcza.

Na gdańskim odcinku szykują się pewne zmiany. O planowanej budowie mostu, który zastąpi obecny mocno sfatygowany most kolejowy pisaliśmy TUTAJ.

Remont rusza już jutro. 200-metrowy odcinek do poprawki

Przypomnijmy, obecnie „wąskim gardłem” ulicy Starogardzkiej jest właśnie most kolejowy, który leży tuż obok wjazdu na Trakt św. Wojciecha. Decyzją urzędników, zostanie on rozebrany, a na jego miejsce powstanie nowy przejazd.

Na tym jednak nie koniec zmian na ulicy Starogardzkiej. Już jutro rozpocznie się tygodniowa przebudowa ponad 200 metrowego odcinka ulicy Starogardzkiej (na wysokości skrzyżowania z ulicą Władysława Jagiełły).

Zakres remontu obejmuje: poszerzenie jezdni, wykonanie lewoskrętu, wysp dzielących, budowę oświetlenia i chodników.  - W związku z remontem, do jednego pasa ruchu zawężona będzie jezdnia ul. Starogardzkiej. - Ruch będzie odbywał się  wahadłowo, ze sterowaniem sygnalizacją świetlną lub ręcznie – precyzuje Katarzyna Kaczmarek, rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Kolejne remonty będą jeszcze w tym roku

W tym roku drogowcy będą częściej odwiedzać Starogardzką. - W planie na ten rok przewidziano zadanie związane z poprawą stanu technicznego nawierzchni ul. Starogardzkiej na odcinku 1 kilometra od mostu wraz z remontem istniejących chodników – mówi nam Agnieszka Zakrzacka, rzecznik Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Termin tego remontu zaplanowano na jesień-zimę tego roku.

Prace także poza Gdańskiem. Szykuje się większa przebudowa

Zmiany czekają też drogę wojewódzką, już poza obszarem Gdańska. Do listopada 2018 roku ma zostać przebudowany odcinek od granicy z Gdańskiem do Starogardu Gdańskiego (przez Straszyn).

Zostanie tu poszerzona jezdnia, powstaną ronda, wykonane zostaną lewoskręty, zatoki autobusowe, ścieżki pieszo-rowerowe i oświetlenie.

Z tej inwestycji cieszą się między innymi mieszkańcy Borkowa, którzy aktywnie brali udział przy współtworzeniu tej inwestycji (za ich sprawą powstanie między innymi jedno rondo). Jednak także i dla mieszkańców Gdańska, taka inwestycja to dobra wiadomość.

Galeria artykułu

Starogardzka w remoncie. Prace także poza Gdańskiem

Starogardzka w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

5.172.238.*

19:51, 14/07/16

mam nadzieje ,ze przy okazji takiej inwestycji i ochronie środowiska nikt nie zapomni o pociagnieciu nitki z gazem na ulicy przemian bo po co rozkopywać potem tak ladna droge !

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.241.109.*

21:17, 27/06/16

konieczny jest chodnik od Osiedla Poludniowego do Borkowa, strasze dzieci mogłyby bezpiecznie wracać same ze szkoły.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.188.240.*

12:35, 10/06/16

Czy już jest remont? Jeśli tak to czy są duże utrudnienia?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

153.19.183.*

11:25, 08/06/16

Najgorszy odcinek Starogardzkiej jest od wjazdu do Mleczarni do Osiedla Południowego oraz zakręt między Auto Orunią, a przystankiem autobusowym. Dlatego dochodzi tam do częstych wypadków, bo dziura na dziurze i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

153.19.150.*

10:20, 08/06/16

Cała gdańska część ulicy Starogardzkiej wymaga remontu. Dlaczego pominięto ten odcinek w planie remontu?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

194.181.111.*

09:14, 08/06/16

czy od Gdańska w stronę Borkowa od osiedla Południowego też zostaną w końcu pociągnięte chodni i ścieżki rowerowe?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

09/07 Witam, Proponuję osobom starszym z dzielnicy, ktore maja ...»

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

• Wiecej ogłoszeń