Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jak przeżyć 3 miesiące za 19 dolarów czyli wspomnienia z podróży autostopem po Wenezueli

W środę 22 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do Stacji Orunia na spotkanie z oruńskim podróżnikiem Przemkiem Śleziakiem, który opowie o swoich przygodach w Wenezueli. Wstęp wolny

Jak przeżyć 3 miesiące za 19 dolarów  czyli wspomnienia z podróży autostopem po Wenezueli
Jak przeżyć 3 miesiące za 19 dolarów czyli
Fot. Przemek Śleziak

Fotografia 1 z 1

Wenezuela to więcej niż młody Polak jest w stanie sobie wyobrazić. To takie miejsce, gdzie zwykły, nie znający innego życia niż Kapitalizm umysł nie sięga. Gdybym miał to jakoś zobrazować, kazał bym wyobrazić sobie płaski stół. Jego blat to powierzchnia naszego mózgu. Po za nim nie ma nic. Przynajmniej tak mi się wydawało.

Przekraczając granicę tego kraju bałem się.
Tego że ludzie będą mnie okradać, bo jestem biały i "na pewno mam dolary', że nikt nie będzie chciał mi pomóc, że jest to kraj gdzie panuje dyktatura, a ludzie żyją w skrajnej biedzie i niewoli. Planowałem zatem zobaczyć tylko słynne miejsce gdzie burza jest przez ponad 2/3 roku, stanąć w kolejce po papier toaletowy, wymienić na ulicy dolara po kursie 40x większym niż oficjalny i wrócić do domu. Zostałem 3 miesiące, a nie wiele zabrakło żebym przesiedział 30 lat...”

W trakcie spotkania odbędzie się promocja książki Przemka pt. Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę”.

Przemek Śleziak vel. Tony Kososki:
Ma 23 lata. Blisko 3,5 roku żył poza granicami kraju. Początkowo była to wymiana studencka w Portugalii, gdzie narodziła się jego miłość do autostopu. W dalszej kolejności odbył podróż po Ameryce Południowej. Nie straszne mu warunki klimatyczne, brak prysznica przez kilka dni, czy pieniędzy w portfelu. Dla Przemka liczy się przygoda i chce jak najbardziej korzystać z życia. Jest inżynierem mechatroniki z Politechniki Gdańskiej. Napisał książkę „Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę”, która ukaże się w księgarniach całej Polski już na początku czerwca. Dzięki podróżom zna 3 języki obce.

Wstęp wolny

Więcej o oruńskim podróżniku możecie poczytać tutaj: https://www.facebook.com/vailacara

Stacja Orunia Gdański Archipelag Kultury
ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
58 306 66 76 w. 36, 37
facebook.com/StacjaOrunia
gak.gda.pl

Galeria artykułu

Jak przeżyć 3 miesiące za 19 dolarów  czyli wspomnienia z podróży autostopem po Wenezueli

Jak przeżyć 3...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń