Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 25/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruński Uniwersytet III Wieku wystartował ponownie. Są jeszcze wolne miejsca!

 1 dodane: 17:01, 29/05/18

tagi:

W tym tygodniu w Parku Oruńskim rozpoczęły się już zajęcia z gimnastyki, a w Gościnnej Przystani także i wykłady o tematyce zdrowotno-zielarskiej. Jest duża szansa, że w połowie czerwca ruszy także kurs komputerowy i kurs z języka angielskiego. By wziąć udział w bezpłatnych zajęciach, trzeba mieć powyżej 50 lat i trzeba też szybko się zapisać. W artykule podpowiadamy, jak to zrobić.

Obrazek z poprzedniej edycji oruńskiego Uniwersytetu III Wieku
Obrazek z poprzedniej edycji oruńskiego Uniwersytetu III Wieku
Fot. materiały udostępnione przez organizatorów Uniwersytetu

Fotografia 1 z 1

Uniwersytet III Wieku miał już swoją odsłonę na Oruni. Teraz za sprawą środków z budżetu lokalnej Rady Dzielnicy, a także dzięki funduszom z Unii Europejskiej "uniwerek" startuje ponownie.

W zajęciach mogą uczestniczyć mieszkańcy Oruni, Św. Wojciecha i Lipiec, ale także i ludzie z innych dzielnic Gdańska, a nawet mieszkańcy innych części Pomorza. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Koordynatorem projektu jest Marianna Mierzwińska z Gościnnej Przystani. - Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w zajęciach. Są jeszcze wolne miejsca - mówi.

By wziąć udział w zajęciach, najpierw trzeba się zapisać. Więcej informacji można uzyskać od Marianny Mierzwińskiej (numer telefonu - 506 190 197). Można też przyjść bezpośrednio do Gościnnej Przystani (ul. Gościnna 14).

W tym tygodniu wystartowały już zajęcia gimnastyczne i wykłady o tematyce zdrowotno-zielarskiej. Zajęcia gimnastyczne odbywają się dwa razy w tygodniu (poniedziałki i środy, w godzinach od 12 do 13). Zbiórka - zawsze przy fontannie w Parku Oruńskim.

Wykłady o tematyce zdrowotno-zielarskiej (można się tu np. dowiedzieć o naturalnych metodach wzmacniania swojej odporności) mają miejsce zawsze we wtorki, w godzinach od 11 do 13. Zajęcia odbywają się w budynku Gościnnej Przystani.

Wykłady i gimnastyka odbywać się będą przez całe wakacje.

W połowie czerwca najprawdopodobniej wystartuje też kurs komputerowy i kurs języka angielskiego, z których korzystać będą mogły osoby powyżej 50 roku życia. Tutaj jednak wszystko zależy od tego, ile osób zgłosi się do projektu. By oba kursy mogły się rozpocząć, do każdego z nich musi zgłosić się minimum 14 osób.

Jak się dowiedzieliśmy, na ten moment na kurs komputerowy jest chętnych osiem osób, na kurs języka angielskiego - pięć. Są więc wolne miejsca.

Galeria artykułu

Obrazek z poprzedniej edycji oruńskiego Uniwersytetu III Wieku

Obrazek z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.66.175.*

10:28, 02/07/18

Rady Dzielnicy Orunia-św Wojciech- Lipce

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.30.*

19:42, 29/05/18

Której Rady Dzielnicy?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń