Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 31/01/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W sobotę kolejny festyn na Oruni. Współorganizuje go lokalna placówka pomagająca osobom bezdomnym

 1 dodane: 14:06, 20/06/18

tagi:

- Naszym celem jest ukazanie czym jest bezdomność, chcemy obalać stereotypowe myślenie o osobach bezdomnych jako „meneli spod sklepu” - mówią organizatorzy sobotniej imprezy. Festyn odbędzie się na ulicy Równej, na terenie ośrodka, prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta.

W sobotę kolejny festyn na Oruni. Współorganizuje go lokalna placówka pomagająca osobom bezdomnym
W sobotę kolejny festyn na Oruni. Współorganizuje
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Gry, zabawy, konkursy, loteria - podczas sobotniej imprezy przy ulicy Równej 14 nie zabraknie atrakcji. "Festyn u Alberta" rozpocznie się o godzinie 13 i zakończy pięć godzin później. Wstęp jest oczywiście wolny.

 

To już drugi taki festyn na Oruni, gdzie współorganizatorem jest placówka, pomagająca osobom bezdomnym. Jak pisaliśmy, Nna pomysł zorganizowania festynu wpadł jeden z podopiecznych Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta. To właśnie członkowie Towarzystwa prowadzą na ulicy Równej dwa ośrodki dla osób bezdomnych. W jednym z nich mieści się schronisko dla bezdomnych mężczyzn, w którym maksymalnie może przebywać blisko 90 osób. Druga placówka, która może pomieścić 130 ludzi przeznaczona jest dla bezdomnych, którzy mają poważne problemy ze zdrowiem i muszą korzystać z pomocy osób trzecich.

Sobotnią imprezą organizuje Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta, Schronisko Tpba Równa i Gościnna Przystań.

Na stronie wydarzenia organizatorzy piszą m.in.: "Nasze wydarzenie ma również ukryte cele ;) to dla naszych mieszkańców mały krok do przodu, wyjście do ludzi... ale w miejscu, w którym czują się bezpiecznie i pewnie. Czasem tłumaczymy im, że nie mają napisane na czole „JESTEM BEZDOMNY” więc dlaczego nie chcą iść do kina, na spacer czy na występ kabaretu, aby oderwać się od szarej rzeczywistości. Zeszłoroczny festyn pokazał też inne oblicze naszych podopiecznych jako gospodarzy całego wydarzenia – spisali się na medal. Z pozoru zwykły festyn, zwykłe wydarzenie a dla nas ma inną wartość. Jest to również forma aktywizacji".

Galeria artykułu

W sobotę kolejny festyn na Oruni. Współorganizuje go lokalna placówka pomagająca osobom bezdomnym

W sobotę...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

194.147.108.*

11:47, 22/06/18

Bo tam jest brat albert to nic dziwnego że na nich trafiasz

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

08:07, 21/06/18

Może mam wyjątkowego pecha, ale w autobusie nr 123 wiecznie trafiam na bezdomnych. Nie mają tego wypisanego na czole, ale to WYRAŹNIE CZUĆ!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń