Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 31/01/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Strefy do gier i wypoczynku, czyli jak zagospodarować centrum Oruni. Za kilka dni dyskusja o Związkowej i Gościnnej

 4 dodane: 16:22, 17/08/18

tagi:

W ramach rewitalizacji Oruni urzędnicy zlecili już projektantom przygotowanie koncepcji zagospodarowania placów przy ulicy Związkowej i Gościnnej. Są już konkretne propozycje i wizualizacje, które można zobaczyć w naszym artykule. W przyszłym tygodniu odbędzie się dyskusja z mieszkańcami. Warto przyjść na to spotkanie!

Projekt zagospodarowania skweru przy Związkowej
Projekt zagospodarowania skweru przy Związkowej
Fot. materiały udostępnione przez urzędników/firma Aramix Biuro Projektowe Iwona Kublik

Fotografia 1 z 4

Mowa o dwóch terenach położonych nieopodal torów: skweru w rejonie Gościnnej i Junackiej (na tyłach dawnej Zatoki) i skweru na ulicy Związkowej.

W ramach rewitalizacji tereny te mają przejść konkretną metamorfozę. Urzędnicy zlecili już projektantom opracowanie koncepcji przyszłych zmian. Za projekt odpowiada tutaj Aramix Biuro Projektowe Iwona Kublik.

Propozycje i wizualizacje są już gotowe. Można je zobaczyć, klikając w zdjęcia, które umieściliśmy w tym artykule.

Na skwerze przy Gościnnej zaprojektowane zostały place wypoczynkowe, strefa wypoczynkowo-piknikowa, deptak z ławkami. Teren będzie też oświetlony i monitorowany.

Na skwerze przy Związkowej obecny plac zabaw oczywiście zostanie, ale ma zostać wyremontowana jego nawierzchnia, a także pobliskie ogrodzenie. W okolicy miałby powstać plac dla gier podwórkowych, a także wydzielone żywopłotem kwatery wypoczynkowe, z których korzystać mogłyby np. osoby starsze. Co ważne, teren, który dawnej był cmentarzem, zostałby upamiętniony stosowną tablicą.

W rozmowie z portalem MojaOrunia.pl projektanci podkreślają, że wszystkie propozycje zostały ustalone z konserwatorem zabytków. Zwracają też uwagę, że ich propozycje będą poddane dyskusji, i że uwagi mieszkańców mają szansę zostać uwzględnione.

Dyskusja nad koncepcjami odbędzie się w przyszłym tygodniu. Spotkanie odbędzie się 23 sierpnia (czwartek) o godzinie 17 w Domu Sąsiedzkim na Oruni (ulica Gościnna 14).

Jak wam się podobają propozycje zagospodarowania skwerów przy Gościnnej i Związkowej? Jakie swoje pomysły byście tutaj dorzucili? Zapraszamy do komentowania.

Galeria artykułu

Projekt zagospodarowania skweru przy Związkowej

Projekt...

Projekt zagospodarowania skweru przy Gościnnej

Projekt...

Wizualizacje, skwer przy Gościnnej

Wizualizacje,...

Wizualizacje, skwer przy Związkowej

Wizualizacje,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

84.10.157.*

19:55, 21/08/18

Ja też wolałbym fontannę i parę miejsc parkingowych bo za chwilę nie będzie jak przejechać Związkową i Smoleńską bo wszystko zostanie przeznaczone na wypoczynek

zgloś naruszenie
awatar

gosc

84.10.15.*

09:10, 21/08/18

Zróbcie mieszkańcom dogodne dojście do tunelu, zerknijcie gdzie sobie wydeptali ścieżki. Czy tyle placyków jest potrzebnych? Czy trzeba zagospodarowywać całą przestrzeń? czasami mniej znaczy więcej... A może ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.40.*

19:11, 20/08/18

Te płyty od pawilonów do tunelu układano w pierwszej połowie lat 80.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

12:17, 19/08/18

Tam jest potrzebny szeroki chodnik od tunelu w kierunku pawilonów. Leżą tam wąskie płyty chyba od momentu jak powstały bloki, są małe schodki i nie da się przejechać wózkiem czy choćby walizką na kółkach. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

107.167.105.*

17:20, 17/08/18

Halo inne rejony dzielnicy też istnieją, na Oruńskim Przedmieściu mieszka więcej osób niż w rejonie Związkowej i nic tam się nie dzieje...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń