Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 25/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruńskie absurdy i ciekawostki - odcinek 6

 2 dodane: 21:10, 28/03/11

tagi:

Oruńskie absurdy i ciekawostki - odcinek 6
Oruńskie absurdy i ciekawostki - odcinek 6
Fot. gosc19.52

Fotografia 1 z 2

Przenosimy się w okolice kładki nad kanałem Raduni na wysokości ul. Diamentowej. Coś co można było dotychczas oglądać w niedalekiej Gdyni jest również dostępne na Oruni. Mowa o śmietnikach… na łańcuchu. O ile w sąsiednim mieście pojemniki w ten sposób chroniono przed porywistym wiatrem (i było to 10 lat temu) o tyle na Oruni zabezpiecza się je (najprawdopodobniej) przed kradzieżą.

 Należy zadać bardzo ważne pytanie: Czy barierka chroni pojemniki czy pojemniki zabezpieczają barierkę przed kradzieżą? Pamiętając o zuchwałej kradzieży ok 100 metrów barierki przy Trakcie św. Wojciecha lub 7-metrowej latarni można spodziewać się wszystkiego również tego, że barierka wraz  ze śmietnikami i łańcuchem trafi na pobliski skup metali kolorowych…

 

Mówiąc o zabezpieczaniu się łańcuchami przed kradzieżą od razu przypomina się słynna scenka z „Misia” w barze mlecznym:

 

 

 

Galeria artykułu

Oruńskie absurdy i ciekawostki - odcinek 6

Oruńskie...

Oruńskie absurdy i ciekawostki - odcinek 6

Oruńskie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA