Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 05/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Będą słupki na drodze w Parku Oruńskim. Chodzi o to, by kierowcy nie jeździli na skróty

 1 dodane: 18:47, 13/08/19

tagi:

Miasto wybudowało kilkusetmetrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej w Parku Oruńskim, ale niestety dla co bardziej zdesperowanych kierowców pojawiła się możliwość jazdy "na skróty" - od Raduńskiej można dostać się aż do pętli Świętokrzyska. Miasto ma jednak pomysł, jak powstrzymać takie zapędy.

Odcinek nowej ścieżki w Parku, po prawej teren działek
Odcinek nowej ścieżki w Parku, po prawej teren działek
Fot. DRMG

Fotografia 1 z 1

O tej inwestycji pisaliśmy TUTAJ. Nowa droga rozpoczyna się w okolicy zbiornika "Augustowska" (okolice pętli Świętokrzyska) i biegnie w kierunku Parku Oruńskiego, kończąc się na wysokości działek.

To ważna inwestycja dla pieszych i rowerzystów, bo wcześniej, gdy tylko mocniej popadało, ten nieutwardzony odcinek zamieniał się w jedną wielką breję i był po prostu trudny do przejścia. Teraz jednak tamte problemy odeszły do lamusa, a rowerzyści i piesi mogą łatwiej dostać się do Parku Oruńskiego.

Jest jednak problem, bo przynajmniej niektórzy kierowcy zwietrzyli tutaj okazję, czyli możliwość przejazdu na skróty, z Raduńskiej aż na Świętokrzyską. A sznur aut w Parku Oruńskim, czy w okolicach zbiornika Augustowska, gdzie bawią się dzieci, jeżdżą rowerzyści i urzędują biegacze, nie uśmiecha się właściwie nikomu.

Miasto ma jednak pomysł, jak powstrzymać takie zapędy. - W dwóch miejscach na drodze w Parku Oruńskim zostaną ustawione słupki. Najprawdopodobniej stanie się to za dwa, trzy tygodnie - mówi nam Tomasz Wawrzonek z gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Urzędnicy podkreślają, że działkowcy wciąż będą mogli dojeżdżać do swoich działek, które znajdują się w okolicach Parku Oruńskiego. I to zarówno od strony zbiornika Augustowska jak i od strony Raduńskiej.

Na teren ogródków działkowych w Parku Oruńskim można dostać się przez dwie bramy. Od zbiornika Augustowska będzie można dojechać do pierwszej z nich (położonej bliżej Świętokrzyskiej). I tuż za tą bramą na drodze zostaną ustawione słupki. Z kolei od Raduńskiej kierowcy dojadą bez problemu do drugiej bramy wjazdowej (położonej bliżej Raduńskiej). I tu również zostaną ustawione słupki.

Galeria artykułu

Odcinek nowej ścieżki w Parku, po prawej teren działek

Odcinek nowej...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.55.*

20:23, 26/10/19

Obu jak najszybciej! Chyba każdy ma dosyć unikania samochodów na chodniku w parku i coraz większego parkingu który tworzy się na terenie parku! Park to nie miejsce dla samochodów. Nie po to idę z dzieckiem na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.210.*

17:02, 20/08/19

I gitara. Trzeba tępić Sebixów i Karyny.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

• Wiecej ogłoszeń