Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 18/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wodna mgiełka w Parku Oruńskim. Dzisiaj zamgławiacz ma już działać

 1 dodane: 09:14, 14/08/19

tagi:

- Dzisiaj planowany jest odbiór nowego zamgławiacza, który został zlokalizowany przy placu zabaw w Parku Oruńskim - informują nas urzędnicy. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach budżetu obywatelskiego, a projekt, który w głosowaniu okazał się zwycięski, zgłosiła szefowa Rady Dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce".

Jeden z zamgławiaczy ustawiony w mieście
Jeden z zamgławiaczy ustawiony w mieście
Fot. mat. prasowe GIWK

Fotografia 1 z 1

- Urządzenia automatycznie włączają się przy temperaturze 25 stopni Celsjusza i wyłączają przy nagłej zmianie pogody. Ich zaletą jest delikatna wodna mgiełka, która orzeźwia i lekko nawilża - mówi nam Agnieszka Klugmann, rzecznik Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

"Mgiełki wodne" funkcjonują już m.in. w centrum Gdańska, a teraz jedno z tych urządzeń będzie działać także na Oruni. Zamgławiacz będzie stał przy placu zabaw w Parku Oruńskim.

Urządzenie jest właśnie montowane, a urzędnicy informują nas, że dzisiaj ma być jego odbiór. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to zamgławiacz będzie już dzisiaj działał.

Klugmann mówi nam, jak działa urządzenie. - W drewnianych żaluzjach ukryte są dysze wodne tworzące wokół tej instalacji, wilgotny mikroklimat. Po zmroku, za wydobywającą się z urządzenia wodą podąża światło, tworząc ciekawe obrazy – podświetlane obłoki mgły wodnej. W urządzeniach zastosowano ogniwo fotowoltaiczne, połączone z akumulatorem żelowym, co pozwala na około 10 godzin pracy instalacji podświetlającej zamgławiacz, bez dodatkowego źródła zasilania.

Zamgławiacz na Oruni realizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego, a projekt, który w głosowaniu okazał się zwycięski, zgłosiła szefowa Rady Dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" Agnieszka Bartków.

- Bardzo się cieszę, że "mgiełka wodna" stanie w Parku Oruńskim. Jeszcze raz chciałabym podziękować wszystkim, którzy oddali głosy na ten projekt w budżecie obywatelskim - mówi nam Bartków.

Galeria artykułu

Jeden z zamgławiaczy ustawiony w mieście

Jeden z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.249.*

06:03, 16/08/19

Brawo i dziękuję Agnieszce - więcej tylko takich dobrych pomysłów

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.78.130.*

13:14, 14/08/19

szkoda ze tylko jeden przydałby się jeszcze z drugiej strony parku

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń