Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 08/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Prace na ulicy Głuchej. Na ten remont mieszkańcy czekali ponad 20 lat

 1 dodane: 11:03, 18/08/19

tagi:

Wystające kamienie i luźne kostki brukowe zostaną zastąpione nawierzchnią bitumiczną. Remont ulicy Głuchej, o który niektórzy okoliczni mieszkańcy zabiegali od lat 90., został podzielony na dwa etapy. Teraz rozpoczęły się roboty na odcinku od ulicy Równej do wjazdu na osiedle. Fragment do ulicy Przy Torze będzie modernizowany w przyszłym roku.

Prace na ulicy Głuchej. Na ten remont mieszkańcy czekali ponad 20 lat
Prace na ulicy Głuchej. Na ten remont mieszkańcy
Fot. Agnieszka Bartków

Fotografia 1 z 1

Okoliczni mieszkańcy od lat skarżyli się do magistratu, że nawierzchnia ulicy Głuchej wymaga remontu. - Ta ulica była i jest w tak katastrofalnym stanie. Ciągle trzeba jeździć po ostrych kamieniach, łatwo uszkodzić tu auto - mówił nam kilka lat temu pan Wojciech, jeden z mieszkańców, który od lat 90. prowadził pisemną batalię z magistratem właśnie ws. ulicy Głuchej.

Ulica Głucha liczy sobie kilkaset metrów długości, łączy ulice Przy Torze i Równą. Położone są tutaj domki jednorodzinne i niewielkie kamienice.

Ulica prowadzi też do małego osiedla, do którego wjazd był utrudniony. - Wracaliśmy kiedyś z lotniska. Taksówkarz zatrzymał się kilkaset metrów przed naszym blokiem i powiedział, że on dalej nie pojedzie. Bo nie chce zniszczyć samochodu - opowiadał mieszkaniec Głuchej.

Mijały kolejne lata,ludzie słali kolejne pisma do urzędu, korespondencja z magistratem stale się powiększała, ale na Głuchej wciąż nie pojawiały się ekipy remontowe. Miasto miało zawsze jedno tłumaczenie: w budżecie nie ma pieniędzy.

Radni dzielnicy zaprosili prezydenta Adamowicza na Głuchą

Kilka lat temu sprawą mocno zainteresowała się lokalna Rada Dzielnicy. Doszło m.in. do spotkania z dyrektorem Wydziałów Programów Rozwojowych, gdzie padła obietnica, że ulica Głucha zostanie wyremontowana. Radni dzielnicy na czele z szefową Rady "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" Agnieszką Bartków zorganizowali też spacer z prezydentem Adamowiczem, a śp. włodarz Gdańska pojawił się też na ulicy Głuchej, gdzie na własne oczy mógł przekonać się, z czym od lat borykają się tutaj mieszkańcy.

Remont ulicy Głuchej, o czym informuje nas Bartków, właśnie się rozpoczął. Wystające kamienie i luźne kostki brukowe zostaną zastąpione nawierzchnią bitumiczną. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Drogowcy remontują teraz odcinek od skrzyżowania z ulicą Równą do wjazdu na osiedle.

A w 2020 roku remont zostanie dokończony - wymiana nawierzchni obejmie odcinek do ulicy Przy Torze.

Galeria artykułu

Prace na ulicy Głuchej. Na ten remont mieszkańcy czekali ponad 20 lat

Prace na ulicy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.52.*

22:10, 23/08/19

Przez te 23 lata dużo mieszkańców starało się o remont ul. Głuchej. Ale latami byliśmy ciągle zbywani. Wreszcie remont doszedł do skutku. Osobą która skutecznie doprowadziła sprawę do końca, była Pani Agnieszka ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

09/07 Witam, Proponuję osobom starszym z dzielnicy, ktore maja ...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń