Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 09/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rozpoczęło się głosowanie w tegorocznym budżecie obywatelskim. Potrwa do 23 września

 1 dodane: 14:09, 09/09/19

tagi:

Internetowe głosowanie potrwa w całym Gdańsku do 23 września. Mieszkańcy Gdańska mają do wyboru 331 projektów dzielnicowych. Na Oruni, Lipcach i Św. Wojciechu takich potencjalnych inwestycji jest kilkanaście.

W ramach BO utworzono m.in. prawoskręt z Dworcowej w Trakt św. Wojciecha
W ramach BO utworzono m.in. prawoskręt z Dworcowej w Trakt św. Wojciecha
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W tegoroczonej edycji budżetu obywatelskiego w Gdańsku na projekty mieszkańców przeznaczonych zostało 18,5 mln zł. Głosowanie internetowe rozpoczęło się dzisiaj i potrwa do 23 września.

W trwającym dwa tygodnie głosowaniu te projekty, które zgromadzą najwięcej głosów na pewno zostaną zrealizowane w następnych latach przez miasto. Choć trzeba przyznać, że w ostatnich latach zdarzały się tutaj i opóźnienia w realizacji zwycięskich projektów.

W tegorocznym budżecie obywatelskim głosować można TUTAJ. O projektach z Oruni,Lipiec i Św. Wojciecha pisaliśmy pokrótce TUTAJ.

Kto jest uprawniony do głosowania? "Mieszkańcy Gdańska w każdym wieku, zarówno zameldowani w naszym mieście, jak i ci, którzy znajdują się w spisie wyborców. Prawo do głosowania będzie też przysługiwało wszystkim posiadaczom Karty Mieszkańca - jest bowiem grupa osób, która nie posiada meldunku w Gdańsku, ale tutaj rozlicza się z podatków" - czytamy na miejskiej stronie gdansk.pl.

 

Przypomnijmy, każda dzielnica ma tutaj swoją pulę pieniędzy. Zależy ona między innymi od liczby mieszkańców. Na Oruni jest ich blisko 15 tysięcy, a wysokość Budżetu Obywatelskiego dla tej dzielnicy wynosi 450 tysiące złotych.

W tym roku mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha będą mieli do wyboru kilkanaście projektów, które dotyczą ich dzielnicy.

Galeria artykułu

W ramach BO utworzono m.in. prawoskręt z Dworcowej w Trakt św. Wojciecha

W ramach BO...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.68.18.*

01:45, 10/09/19

Chodniki i Parkingi nr 8 Dzielnicowy

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.62.*

20:53, 09/09/19

MEVO - projekt nr 5 oraz 7

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń