Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 04/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Błagam uratujcie moje dziecko!". Ciężko chory chłopak z Oruni potrzebuje pomocy

 2 dodane: 12:28, 26/10/19

tagi:

13-letni Łukasz z Oruni doświadczył już w swoim krótkim życiu wiele bólu - miał 39 złamań kości i 14 złamań kręgosłupa. Chłopak cierpi na wrodzoną łamliwość kości, a poważne urazy mogą nastąpić nawet przy kichaniu czy kaszlu. Łukaszowi może pomóc pilna operacja, a później specjalistyczna, pięcioletnia terapia, ale wciąż brakuje tutaj około 1,5 ml zł. Mama oruniaka prosi o finansowe wsparcie dla jej syna.

13-letni Łukasz cierpi na wrodzoną łamliwość kości
13-letni Łukasz cierpi na wrodzoną łamliwość kości
Fot. www.siepomaga.pl

Fotografia 1 z 2

Oruniak cierpi na bardzo rzadką chorobę.

"Wrodzona łamliwość kości typu V to nie tylko ból i ciągłe złamania, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia! Kruche dzieci muszą chronić się przed światem, bo w przeciwnym wypadku nie przetrwają. Paradoks tej choroby polega na tym, że po złamaniach pacjent musi się oszczędzać, a wtedy zanikają mięśnie. Kości bez osłony mięśniowej są jeszcze bardziej narażone na złamanie – koło się zamyka, dziecko cierpi i przepada w otchłani cierpienia i czekania na cud" - czytamy na stronie zbiórki.

Pieniądze zostaną przeznaczone na operacje dla 13-letniego Łukasza z Oruni. Chłopak doznał już w swoim życiu licznych złamań kości i kręgosłupa. Uraz może wywoływać nawet zwykły kaszel, kichnięcie czy czkawka.

Mama Łukasza podkreśla, że czasu jest tutaj bardzo mało. "W każdej chwili może nastąpić przerwanie rdzenia kręgowego i natychmiastowy paraliż. Nie ma czasu do stracenia".

Nadzieją dla oruniaka jest kosztowna operacja i terapia w USA. Amerykańscy lekarze wszczepiliby w kręgosłup Łukasza specjalne zdalnie sterowane pręty, które ochraniałaby rdzeń.

"Kręgosłup trzeba zoperować, ale kości są w opłakanym stanie. Żeby Łukasz miał jakiekolwiek szanse, przez najbliższe 5 lat musi przyjmować specjalne wlewy z lekiem, który odbuduje jego kości" - pisze jego mama.

Potrzeba łącznie około 2 mln zł. 700 tys. zł kosztować będzie operacja, a ponad milion zł. pięcioletnia terapia. Na stronie siepomaga.pl ruszyła już specjalna zbiórka, gdzie do tej pory ludzie wpłacili łącznie blisko 600 tys. zł.

Wciąż potrzeba jednak blisko 1,5 mln zł. "Błagam, uratujcie moje dziecko!" - prosi mama Łukasza.

Historię Łukasza opisały największe polskie telewizje i portale internetowe. Materiał o Łukaszu zrobił TVN.

Galeria artykułu

13-letni Łukasz cierpi na wrodzoną łamliwość kości

13-letni Łukasz...

13-letni Łukasz cierpi na wrodzoną łamliwość kości

13-letni Łukasz...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

105.112.105.*

15:38, 02/07/20

Czy szukasz finansowania dla biznesu, finansów osobistych, kredytów na nieruchomości, kredytów samochodowych, środków pieniężnych dla studentów, funduszy konsolidacyjnych, funduszy niezabezpieczonych, kapitału ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

51.68.153.*

09:28, 04/03/20

Cześć Moi ludzie to Norbert, czy jesteś w kryzysie finansowym? ponieważ w moim kraju jest teraz kryzys finansowy, właśnie dostałem kwotę pożyczki w wysokości 90 000 euro od firmy pożyczkowej Stella Rene, firmy, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

51.68.153.*

05:14, 25/02/20

Jestem obywatelem tego dobrego kraju, jestem żonaty i mam trójkę dzieci. Naprawdę trudno nam płacić rachunki i zarabiać na życie, a mój mąż był zwolniony z pracy, ponieważ nie mógł wymyślić pieniędzy pożyczaj z ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

51.68.153.*

00:15, 28/01/20

Cześć, moi dobrzy obywatele, czy byłeś kiedyś w swoim kryzysie finansowym lub problem? czy chciałeś spłacić swój dług, kupić dom, czy chcesz spłacić dług bankowy, to oto rozwiązanie dla was wszystkich, ponieważ ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

04/06 Pozdrowienia najznakomitsze Za wszystkie potrzeby pomocy lu...»

04/06 Pozdrowienia najznakomitsze Za wszystkie potrzeby pomocy lu...»

• Wiecej ogłoszeń