Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 27/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruńska rada przeznacza 25 tys. zł ze swojego budżetu na walkę z koronawirusem

 1 dodane: 17:12, 01/04/20

tagi:

Pieniądze, jak podkreślają radni z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha, mogą zostać przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, pomoc służbie zdrowia i mieszkańcom. Podobne uchwały podjęło już blisko 10 rad dzielnic w Gdańsku, "dając" miastu dodatkowe 200 tys. zł na przeciwdziałanie epidemii.

Oruńska rada przeznacza 25 tys. zł ze swojego budżetu na walkę z koronawirusem
Oruńska rada przeznacza 25 tys. zł ze swojego
Fot. GCŚ

Fotografia 1 z 1

Rada dzielnicy Orunia-Św.Wojciech-Lipce podjęła uchwałę, by część swojego budżetu przeznaczyć w tym roku na walkę z koronawirusem. Chodzi o kwotę 25 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, rady dzielnic otrzymują pieniądze z budżetu miasta. Tegoroczny budżet "oruńskiej rady" oscyluje w granicach 240 tys. zł.

Rada Orunia-Św.Wojciech-Lipce zrzekła się 25 tys. zł. "Zadeklarowana kwota nie zostanie przeznaczona przez Radę Dzielnicy Orunia-św.Wojciech-Lipce" na cele statutowe w roku 2020". Oznacza to, że miasto będzie mogło te 25 tys. zł przeznaczyć na inny cel, np. walkę z koronawirusem.

Oruńscy radni w swojej uchwali podkreślają, że pieniądze mogą zostać przeznaczone na zakup sprzętu medycznego (np. respiratora), pomoc służbie zdrowia i pomoc mieszkańcom.

Podobne uchwały podjęły też inne rady dzielnic w Gdańsku. Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Osowa Bartosz Stefański, który koordynuje całą akcją, mówi portalowi MojaOrunia.pl, że podobne uchwały podjęły rady z Jasienia (była pierwsza), Piecki-Migowa, Matarnii, Suchanina, Osowej, Śródmieścia, Olszynki i właśnie Oruni-Św.Wojciech-Lipce. Łącznie mowa o kwocie rzędu 200 tys. zł, a nad swoimi uchwałami zastanawiają się też inne rady z Gdańska.

- To jest całkowicie oddolna i dobrowolna akcja - podkreśla Stefański - Za 200 tys. zł miasto może już kupić dwa, może trzy respiratory. Takie działanie może komuś uratować życie - podkreśla.

A przewodnicząca rady dzielnicy Orunia-Św.Wojciech-Lipce Agnieszka Bartków dopowiada: - My jako Rada nie chcemy z tego robić rozgłosu medialnego, bo to ma inne znaczenie. Tu chodzi o wsparcie tej trudnej sytuacji wszystkich, którzy tego potrzebują.

Galeria artykułu

Oruńska rada przeznacza 25 tys. zł ze swojego budżetu na walkę z koronawirusem

Oruńska rada...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń