Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 02/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Obok Parku Oruńskiego są już nowe miejsca postojowe. To tymczasowe rozwiązanie

 1 dodane: 10:03, 30/04/20

tagi:

Gdyby nie determinacja mieszkańców Oruni, w tym przypadku radnych dzielnicowych, nawet tak skromna inwestycja nie doszłaby do skutku, a kierowcy nadal nie mieliby gdzie parkować w okolicach Parku Oruńskiego. Miasto zagospodarowało wreszcie niewielką działkę naprzeciwko wejścia do oruńskiego zieleńca i od kilku dni mogą tam już wjeżdżać auta. Jest szansa na kolejne zmiany w tym rejonie.

Obok Parku Oruńskiego są już nowe miejsca postojowe. To tymczasowe rozwiązanie
Obok Parku Oruńskiego są już nowe miejsca
Fot. Bartosz Łabuda

Fotografia 1 z 1

O problemach z parkowaniem przy Parku Oruńskim pisaliśmy kilkukrotnie. Dość wspomnieć, że ani przed rewaloryzacją Parku, ani w jej trakcie, a nawet po zakończeniu inwestycji, miasto nie pomyślało, jak rozwiązać problem parkowania wokół tego popularnego zieleńca.

Tymczasem mieszkańcy Oruni podkreślali, że wraz ze zmianami w Parku wzrosła jego popularność, chociażby dlatego, że w okolicy działa Scena Muzyczna i cyklicznie są tutaj organizowane koncerty. A miejsc parkingowych nie przybyło.

Kilkanaście miejsc postojowych. Jest szansa na więcej

Od miesięcy o zmianę tego stanu rzeczy walczą radni dzielnicowi z Oruni. Prowadzą negocjacje z miastem na temat działki, położonej nad Kanałem Raduni, na początku ulicy Nowiny, na przeciwko bramy do Parku.

Wcześniej były tam mocno podniszczone garaże i pokryty chaszczami teren. Teraz – za sprawą działań miasta – działka została uprzątnięta, a garaże zniknęły. Co ważne, teren został utwardzony.

Kierownik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Wiesław Szańca potwierdza w rozmowie z portalem MojaOrunia.pl, że kierowcy mogą już wjeżdżać na ten teren. Podkreśla jednak, że nie jest to parking z prawdziwego zdarzenia, a raczej luźno wyznaczone miejsca postojowe.

Obecnie na tym terenie może zmieścić się kilkanaście samochodów.

Szefowa Rady Dzielnicy „Orunia-Św.Wojciech-Lipce” Agnieszka Bartków nie odpuszcza i chce dalszych zmian w tej okolicy. Obok świeżo powstałych miejsc postojowych jest kolejna, pokryta chaszczami działka. Radni chcą, by również ona została wysprzątana, a w przyszłości powstało tutaj miejsce dla aut.

Radni dzielnicy do miasta: pomożemy wam z pieniędzmi, ale dajcie nam odpowiedź

Co jednak ważne, radni chcą, by obie działki zamieniły się w parking z prawdziwego zdarzenia. A to oznacza, że zamiast utwardzenia, byłaby np. nawierzchnia z kostki lub kamienia, a na terenie musiałby powstać system odprowadzania wód deszczowych.

Gdyby taki parking powstał, tuż obok Parku Oruńskiego mogłoby parkować nawet kilkadziesiąt aut więcej. To nie rozwiązałoby oczywiście całkowicie problemu z parkowaniem np. podczas dużych imprez w Parku, ale taka inwestycja z pewnością by się tutaj przydała.

Na ten moment miasto nie daje radnym dzielnicy jednoznacznej informacji, czy i kiedy taka inwestycja mogłaby się rozpocząć. Znów więc do pracy wzięli się radni. Ogłosili miastu, że mogą przeznaczyć kilkadziesiąt tysięcy złotych ze swojego budżetu na projekt i stworzenie dokumentacji dla przyszłego parkingu. - Nie mamy jeszcze odpowiedzi z miasta. Na pewno jednak tematu nie odpuścimy – deklaruje Bartków.

Galeria artykułu

Obok Parku Oruńskiego są już nowe miejsca postojowe. To tymczasowe rozwiązanie

Obok Parku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.47.231.*

15:58, 03/05/20

Gratuluję radzie dzielnicy. Tam naprawdę brakowało miejsca do parkowania.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.76.25.*

10:28, 01/05/20

Super!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.235.188.*

09:09, 01/05/20

To bardzo dobra decyzja.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

04/06 Pozdrowienia najznakomitsze Za wszystkie potrzeby pomocy lu...»

04/06 Pozdrowienia najznakomitsze Za wszystkie potrzeby pomocy lu...»

• Wiecej ogłoszeń