Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 02/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Niebezpieczne skrzyżowanie na południu Gdańska. Jest odpowiedź miasta, co dalej

 1 dodane: 11:57, 11/05/20

tagi:

Rozpoczęcie przebudowy skrzyżowania Starogardzkiej z Niepołomicką i Czerską planowane jest na przełom 2020 i 2021 roku. Urzędnicy przesłali takie zapewnienie w odpowiedzi na pismo przewodniczącego rady dzielnicy "Orunia Górna - Gdańsk Południe".

Ciężarówka wyjeżdża z Niepołomickiej w Starogardzką. Widok z ulicy Czerskiej
Ciężarówka wyjeżdża z Niepołomickiej w Starogardzką. Widok z ulicy Czerskiej
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O tym niebezpiecznym skrzyżowaniu pisaliśmy kilka miesięcy temu. Przypomnijmy na skrzyżowaniu Starogardzkiej/Niepołomickiej/Czerskiej wciąż nie ma chodników, oznakowania, oświetlenia. Trudno włączyć się do ruchu wyjeżdżając z Niepołomickiej lub Czerskiej. Jest więc niebezpiecznie, bo Starogardzka, którą z Traktu św. Wojciecha można wyjechać poza granicę Gdańska, to ruchliwa ulica.

W styczniu pisaliśmy, że miasto wreszcie obiecało, że zabierze się za przebudowę tego skrzyżowania. Mowa o budowie ronda, nowych chodników, zatoczki dla autobusów.

Kilka tygodni temu radni z Oruni Górnej zaczęli dostawać niepokojące informacje, że do przebudowy skrzyżowania może jednak nie dojść. Przewodniczący rady dzielnicy "Orunia Górna-Gdańsk Południe" Przemysław Haluk wysłał stosowne pytania do urzędu. Tematem zainteresowała się też radna PiS Joanna Cabaj. Pytania wysłał również i nasz portal.

Dziś opublikowana została odpowiedź urzędników. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska informuje, że obecnie "dokumentacja projektowa ronda jest w trakcie końcowych uzgodnień". Niezbędne decyzje administracyjne mają zostać pozyskane do połowy 2020 roku.

Najważniejsze zdania pada na końcu. "Biorąc pod uwagę obecną sytuację pandemii oraz konieczność bardzo oszczędnego gospodarowania środkami publicznymi również w ramach zadań inwestycyjnych planujemy rozpoczęcie realizacji inwestycji na przełomie 2020 i 2021 roku".

Galeria artykułu

Ciężarówka wyjeżdża z Niepołomickiej w Starogardzką. Widok z ulicy Czerskiej

Ciężarówka...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

04/06 Pozdrowienia najznakomitsze Za wszystkie potrzeby pomocy lu...»

04/06 Pozdrowienia najznakomitsze Za wszystkie potrzeby pomocy lu...»

• Wiecej ogłoszeń