Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 02/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miasto podpisało umowę na przebudowę dawnego ratusza przy Gościnnej. Koniec prac: wrzesień 2021

 1 dodane: 15:06, 25/05/20

tagi:

Wybudowany w drugiej połowie XIX-wieku budynek, w którym przed wojną mieścił się ratusz, a po 1945 komisariat policji, zostanie gruntownie przebudowany. O takiej inwestycji w ramach rewitalizacji Oruni mówiło się od lat. Teraz to już pewne, miasto dorzuciło z budżetu dodatkowy milion i podpisało dzisiaj umowę z wykonawcą.

Miasto podpisało umowę na przebudowę dawnego ratusza przy Gościnnej. Koniec prac: wrzesień 2021
Miasto podpisało umowę na przebudowę dawnego
Fot. mat. DRMG

Fotografia 1 z 1

Pierwotnie miasto zarezerwowało na przebudowę Gościnnej 1 kwotę 5 mln zł. Jak pisaliśmy dwa miesiące temu na portalu MojaOrunia.pl, gdy otwarto kopery z ofertami okazało się, że najniższa z nich opiewa na kwotę blisko 5,9 mln zł.

Urzędnicy obiecywali, że miasto znajdzie brakującą sumę, a przebudowa oruńskiego ratusza nie jest zagrożona. Dziś nadeszła informacja, że miasto podpisało umowę z wykonawcą, a koszt inwestycji pochłonie około 5,9 mln zł.

Wykonawcą jest tutaj firma ECOZET, która już niedługo powinna rozpocząć pracę. W umowie jest zapis, że cała inwestycja powinna zakończyć się we wrześniu 2021 roku.

A zakres prac jest spory. Jak już pisaliśmy, budynek dawnego ratusza zostanie wyremontowany i przebudowany (pojawi się np. winda). W tym miejscu swoją siedzibę mieć będzie m.in. nowoczesna biblioteka. Będzie tutaj również urzędować lokalna rada dzielnicy.

Koncepcję prac znajdziesz TUTAJ.

Na budynku zostanie zamontowany podświetlany szyld „Ratusz Oruński”. - Obiekt będzie również monitorowany. Teren wokół gmachu zostanie zagospodarowany. Pojawią się nowe ławki i stojaki na rowery - informują urzędnicy.

"Dawny Oruński Ratusz został wybudowany w 1867 roku. Ceglaną elewację frontową zdobią płaskorzeźby Temidy i Demeter – patronek sprawiedliwości i urodzaju. Budynek do końca II wojny światowej mieścił siedzibę lokalnego magistratu, potem urzędu stanu cywilnego, następnie komisariatu Milicji Obywatelskiej i Policji. Od 2010 roku budynek stoi niezagospodarowany" - czytamy w miejskim komunikacie.

Galeria artykułu

Miasto podpisało umowę na przebudowę dawnego ratusza przy Gościnnej. Koniec prac: wrzesień 2021

Miasto...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

94.78.130.*

09:43, 26/05/20

Nareszcie

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

04/06 Pozdrowienia najznakomitsze Za wszystkie potrzeby pomocy lu...»

04/06 Pozdrowienia najznakomitsze Za wszystkie potrzeby pomocy lu...»

• Wiecej ogłoszeń