Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 28/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Orunia ma swoje miasteczko ruchu drogowego

 4 dodane: 14:51, 02/09/20

tagi:

Kilkadziesiąt znaków, skrzyżowanie, rondo, progi zwalniające, ulice - to wszystko w ramach miasteczka drogowego, które wczoraj oficjalnie wystartowało. Na dodatek gry uliczne, nowy plac zabaw i "ekologiczna klasa pod chmurką". Do sprawdzenia przed budynkiem szkoły na ulicy Małomiejskiej.

Orunia ma swoje miasteczko ruchu drogowego
Orunia ma swoje miasteczko ruchu drogowego
Fot. SP nr 56

Fotografia 1 z 4

- Miasteczko ruchu drogowego zostało zrealizowane z pieniędzy z budżetu obywatelskiego. Z założena ma służyć dzieciom i młodzieży z dzielnicy Orunia-Św.Wojciech-Lipce - mówi portalowi MojaOrunia.pl Cecylia Stachowicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 56. Placówka położona jest na ulicy Małomiejskiej.

Miasteczko znajduje się przed budynkiem oruńskiej szkoły, ale jak podkreśla dyrektorka mogą z niego korzystać nie tylko uczniowie. - W weekendy zapraszamy okolicznych mieszkańców - dopowiada Stachowicz.

Niewielkich rozmiarów miasteczko to m.in. ulice (jednokierunkowe i dwukierunkowe), skrzyżowanie, rondo. Jest też przejazd kolejowy (jakby inaczej na Oruni), sygnalizacja świetlna, dookoła ustawione są ławki i kosze na śmieci. Są i znaki drogowe.

Wszystko to ma pozwolić dziecom poznać zasady bezpiecznego poruszania się na drogach.

Miasteczko powstało w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt zgłosiła dyrekcja szkoły, a koncepcja budowy miasteczka cieszyła się dużym zainteresowaniem w budżecie. Na tyle dużym, że zdobyła wystarczającą liczbę głosów, by wygrać.

Miasteczko zostało wczoraj oficjalnie otwarte, a w uroczystości brała udział prezydent Aleksandra Dulkiewicz. Inwestycja pochłonęła blisko 450 tys. zł z budżetu Gdańska. W jej ramach na terenie SP nr 56 powstał także plac zabaw, a także "ekologiczna lekcja pod chmurką".

- Na terenie szkoły jest obszar zieleni ze starodrzewiem. Wkomponowaliśmy tam ławeczki, stoliki. To idealne miejsce na przeprowadzenie zajęć. Jest ono otwarte dla wszystkich - podkreśla Stachowicz.

Galeria artykułu

Orunia ma swoje miasteczko ruchu drogowego

Orunia ma swoje...

Orunia ma swoje miasteczko ruchu drogowego

Orunia ma swoje...

Orunia ma swoje miasteczko ruchu drogowego

Orunia ma swoje...

Orunia ma swoje miasteczko ruchu drogowego

Orunia ma swoje...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

188.147.99.*

15:56, 07/09/20

Bardzo fajna inwestycja

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń