Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 26/02/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Za Parkiem Oruńskim powstaje boisko, siłownia i plac zabaw. Inwestycja opóźni się o kilka miesięcy

 1 dodane: 18:49, 19/01/21

tagi:

Okolica Zbiornika Augustowska (za pętlą tramwajową Świętokrzyska i za Parkiem Oruńskim) nabrała w ostatnich latach innego wyglądu. W grudniu zeszłego roku miało tu się otworzyć nowe boisko, siłownia i plac zabaw, ale jak informują nasz portal urzędnicy, wykonawca poprosił o wydłużenie terminu.

Grudzień 2020 roku. Okolice zbiornika Augustowska. Nowe boisko
Grudzień 2020 roku. Okolice zbiornika Augustowska. Nowe boisko
Fot. DRMG

Fotografia 1 z 1

W okolicy Zbiornika Augustowska wybudowano już niewielki plac zabaw, siłownię napowietrzną, wybieg dla psów. Zrobiono też alejki i schody, którymi można dojść do osiedla Moje Marzenie, a także asfaltowe ścieżki w kierunku Oruni Górnej i pętli tramwajowej Świętokrzyska.

Teren leży za Parkiem Oruńskim, a w ostatnich latach miasto etapami buduje asfaltową drogę, która ma połączyć okolicę właśnie z tym zieleńcem. Wiele dobrego robią tutaj sami mieszkańcy, którzy zgłaszają kolejne pomysły do budżetu obywatelskiego.

Również i z budżetu pochodzi projekt, który jest tu realizowany od miesięcy. Mowa o budowie boiska, siłowni, placu zabaw, ścieżek i oświetlenia. Wszystko to "rośnie" za wybiegiem dla psów, niedaleko drogi do Parku Oruńskiego.

Boisko już powstało, ale cała inwestycja się jeszcze nie skończyła. Urzędnicy pisali, że ma ona zakończyć się jeszcze w zeszłym roku. Tak się nie stało.

Zapytaliśmy Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska, kiedy boisko, siłownia i plac zabaw będą gotowe. - Termin realizacji inwestycji został wydłużony do kwietnia 2021 r. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu ze względu na odległy przewidywany termin dostawy urządzeń siłowni i placu zabaw, tj. ósmy tydzień 2021 roku - odpowiada nam Aneta Niezgoda z DRMG.

- Po montażu urządzeń do wykonania zostanie nawierzchnia bezpieczna z poliuretanu, którą z przyczyn technologicznych można układać jedynie przy dodatnich temperaturach - dodaje.

Galeria artykułu

Grudzień 2020 roku. Okolice zbiornika Augustowska. Nowe boisko

Grudzień 2020...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń