Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 12/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Budowa wiaduktu na Biskupiej Górce wchodzi w kolejną fazę. Dobre wieści dla kierowców

 1 dodane: 17:56, 29/01/21

tagi:

Dzisiaj po godzinie 15 dla ruchu udostępniona została druga nitka wiaduktu Biskupia Górka. Inwestycja, która kosztowała ponad 160 mln zł, ma zakończyć się w połowie tego roku.

Budowa wiaduktu na Biskupiej Górce wchodzi w kolejną fazę. Dobre wieści dla kierowców
Budowa wiaduktu na Biskupiej Górce wchodzi w
Fot. DRMG

Fotografia 1 z 1

- To ważny dzień dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Wiadukt Biskupia Górka - kluczowy w obsłudze komunikacyjnej tej części miasta, ale także dla osób dojeżdżających do Gdańska od strony Pruszcza Gdańskiego - mówiła dzisiaj podczas krótkiej konferencji prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Włodarz Gdańska pojawiła się dzisiaj na wiadukcie Biskupia Górka, którego budowa trwa od 2018 roku.

W ramach inwestycji stary wiadukt został kompletnie rozebrany. Zastąpiły go dwa wiadukty w ciągu ulicy Trakt św. Wojciecha. Dzisiaj uruchomiono dla kierowców drugą nitkę wiaduktu. To oznacza, że kierowcy mają tu do dyspozycji już dwie dwupasmowe jezdnie.

Prezydent Dulkiewicz zwracała uwagę, że jest to inwestycja w dużej mierze sfinansowana ze środków unijnych. Budowa kosztowała ponad 160 mln zł, w tym 117 mln zł pokryły fundusze unijne. - Dziękujemy podatnikom Unii Europejskiej i podatnikom miasta Gdańska.

Włodarz Gdańska podkreślała, że to jeszcze nie koniec inwestycji, bo budowa potrwa do połowy 2021 roku. W ramach całego przedsięwzięcia powstał też nowy układ drogowy obejmujący rejon od ulicy 3 Maja do ulicy Augustyńskiego. Równocześnie przy ulicy Okopowej budowany jest parking kubaturowy.

- Wiosną sukcesywnie przekazywane będą również pozostałe odcinki drogowe, przebudowywane w ramach inwestycji. Ostateczne zakończenie realizacji całego układu drogowego wraz z parkingiem nastąpi w połowie roku - informują urzędnicy.

Jędrzej Sieliwończyk z gdańskiego Biura Prasowego mówi: - W tej chwili na każdej z jezdni wiaduktu otwarte zostaną dwa z trzech pasów. Pasy przeznaczone na buspas będą jeszcze wyłączone z ruchu. Podyktowane jest to koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pracownikom budowy jak i przejeżdżającym przez wiadukt kierowcom. Z tego również powodu nowa nitka wiaduktu w kierunku Pruszcza Gdańskiego, nie będzie jeszcze dostępna dla rowerzystów.

Galeria artykułu

Budowa wiaduktu na Biskupiej Górce wchodzi w kolejną fazę. Dobre wieści dla kierowców

Budowa wiaduktu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

178.235.188.*

08:34, 30/01/21

"Kiedy zakceptujemy paszporty szczepionkowe. We wszystkich lokalizacjach zaakceptujemy systemy identyfikacji cyfrowej i dane biometryczne. Wszystko, to aplikacje na telefon dla czytelnika, weryfikatora i ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń