Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/12/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Budżet obywatelski na finiszu. Na jakie inwestycje zagłosowaliście?

 1 dodane: 14:37, 13/10/21

tagi:

Do tej pory na projekty budżetu obywatelskiego zagłosowało kilkanaście tysięcy gdańszczan. W całym mieście do wyboru jest blisko 400 projektów. Również i na Oruni i w południowym Gdańsku jest w czym wybierać. Głosować można do 18 października. Tydzień później poznamy wyniki.

Budżet obywatelski na finiszu. Na jakie inwestycje zagłosowaliście?
Budżet obywatelski na finiszu. Na jakie inwestycje
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

W październiku rozpoczęło się głosowanie do tegorocznego budżetu obywatelskiego w Gdańsku. Potrwa do 18 października. 25 października nastąpi ogłoszenie wyników.

Te projekty, które zdobędą największe poparcie będą realizowane przez miasto w kolejnych latach. - W Budżecie Obywatelskim mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdańska, także dzieci i młodzież. Mogą być to osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy w naszym mieście, osoby dopisane w Gdańsku do rejestru wyborców lub posiadające Kartę Mieszkańca - przypominają mieszkańcy.

Głosować można pod tym adresem. W budżecie obywatelskim są projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie.

Na Oruni, Lipcach i w Św. Wojciechu jest 11 dzielnicowych projektów do wyboru. Można zagłosować m.in. na park kieszonkowy na ulicy Małomiejskiej, modernizację przejść dla pieszych na Lipcach i w Św. Wojciechu, remont ulicy Żuławskiej, czy ławkę profesora Sampa na ulicy Gościnnej.

Wszystkie projekty z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha znajdziesz TUTAJ.

W dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe jest 15 projektów do wyboru. Mieszkańcy mogą zagłosować m.in. na budowę kolejnego etapu parku przy ul. Podleckiego-Łuczniczej, zagospodarowanie terenu przy zbiorniku Augustowska, kwietną łąkę na ulicy Platynowej, remont schodów z Oruni Górnej do Parku Oruńskiego.

Wszystkie projekty z Oruni Górnej i Gdańska Południe znajdziesz TUTAJ.

Są też projekty ogólnomiejskie, czyli takie, które dotyczą więcej niż jednej dzielnicy. Wśród ogólnomiejskich projektów znalazły się takie, które dotyczą Parku Oruńskiego, cmentarza św. Ignacego, zbiornika Augustowska, parku Ferberów w Lipcach, ulicy Havla, czt ulicy Kampinoskiej.

Wszystkie projekty ogólnomiejskie znajdziesz TUTAJ.

- Mieszkańcy mają do dyspozycji 8 głosów, które mogą oddać na projekty "zwykłego" BO, jak i tzw. zielonego BO. I tak: 5 głosów można przeznaczyć na "zwykłe" projekty dzielnicowe i 1 głos na "zwykły" projekt ogólnomiejski", do tego 1 głos można przyznać na tzw. zielony projekt BO dzielnicowy i 1 głos na tzw. zielony BO ogólnomiejski. Co ważne, głosować można nie tylko na projekty z dzielnicy, w której się mieszka, ale także na propozycje w innych dzielnicach - przypominają urzędnicy.

Galeria artykułu

Budżet obywatelski na finiszu. Na jakie inwestycje zagłosowaliście?

Budżet...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń