Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 07/06/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Orunia potrafi pomagać!

 1 dodane: 16:23, 11/01/22

tagi:

Akcję koordynowała Gościnna Przystań, a wiele wsparcia udzielili tu prywatni sponsorzy, ale też szkoły. W czasie świąt setki osób na Oruni mogło cieszyć się dodatkowymi prezentami. Ci najstarsi i najbardziej schorowani otrzymywali paczki do swoich domów.

Orunia potrafi pomagać!
Orunia potrafi pomagać!
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W oruńskim Domu Sąsiedzkim Gościnna Przystań z różnych zajęć przez cały rok korzysta mnóstwo dzieci. Ponad 100 z nich otrzymało przed świętami dodatkowe prezenty. W paczkach można było znaleźć maskotki, słodycze, a także słuchawki, które w czasie nauczania zdalnego są mocno w cenie. - Paczki udało nam się stworzyć ze środków Gościnnej Przystani – mówi portalowi MojaOrunia Ewa Patyk z oruńskiego Domu Sąsiedzkiego.

Świątecznych akcji skupionych w oruńskim Domu Sąsiedzkim było jednak więcej. Przy współpracy z prywatnymi sponsorami udało się stworzyć kolejne 20 paczek dla dzieci z dzielnicy. Tu wszystko zorganizowano w asyście szkół, a dzieci już wcześniej pisały listy do Św. Mikołaja. Na bazie ich marzeń sponsorzy tworzyli paczki. - To były prawdziwe paczki na wypasie – uśmiecha się Patyk.

Gościnna Przystań współpracowała też z Fundacją Gdańsk Pomaga i za sprawą tej kooperacji udało się stworzyć 30 paczek dla seniorów i osób najbardziej potrzebujących. Tutaj prezenty składały się m.in. z artykułów żywnościowych, a ludzie z Gościnnej Przystani rozwozili je pod konkretne adresy.

Z jedną z gdańskich szkół przeprowadzono też akcję, w wyniku której 6 oruńskich rodzin (wytypowanych z różnych programów społecznych) otrzymało duże paczki.

Galeria artykułu

Orunia potrafi pomagać!

Orunia potrafi...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/05 Ławostół, ława, stół - rozkładany (jasny kolor) Wymiary: ...»

• Wiecej ogłoszeń