Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 20/05/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

To będzie jedna z najlepszych bibliotek w Gdańsku. W lutym otwarcie i spotkania z pisarzami

 1 dodane: 17:19, 17/01/22

tagi:

5 lutego uroczyście otwarty zostanie budynek dawnego Ratusza przy ulicy Gościnnej. To właśnie tutaj swoją siedzibę mieć będzie nowoczesna biblioteka. Na dwóch piętrach znajdzie się miejsce dla tysięcy książek i audiobooków, będzie też czytelnia, kafejka internetowa, miejsce do cichej pracy. Już w pierwszym tygodniu po otwarciu będzie tu można spotkać znanych pisarzy, m.in. Pawła Huelle.

To będzie jedna z najlepszych bibliotek w Gdańsku. W lutym otwarcie i spotkania z pisarzami
To będzie jedna z najlepszych bibliotek w Gdańsku.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Budynek dawnego Ratusza przy Gościnnej 1 zmienił swoje oblicze. Jeszcze w ostatnich latach stał pusty, teraz po tym jak w ramach rewitalizacji został zmodernizowany, będzie miał kilka funkcji. Tu urzędować będzie lokalna rada dzielnicy i znana z prowadzenia oruńskiego Domu Sąsiedzkiego Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej.

Ale na dwóch piętrach zostanie tu otwarta również nowoczesna biblioteka. Wielu oruniaków nie może się już tego doczekać.

Powierzchnia oruńskiej mediateki wyniesie 339 m.kw. Ma zastąpić dwie inne filie: nr 33 mieszczącą się na parterze bloku mieszkalnego przy ulicy Diamentowej 10 i nr 46 w budynku szkoły podstawowej przy ulicy Emilii Hoene 6, na Oruni Górnej.

Urzędnicy mówią nam, że biblioteka na Gościnnej będzie różnić się od dwóch wskazanych wyżej adresów "całkowicie wszystkim". - To ma być miejsce nie tylko, gdzie będzie można wypożyczyć książki. Będzie tu też czytelnia, kafejka internetowa z możliwością napicia się kawy, miejsce do cichej pracy. Ale także przestrzeń na warsztaty, spotkania, nawet niewielki kameralny koncert, czy wystawę fotograficzną - mówią nam przedstawiciele magistratu.

Docelowo księgozbiór oruńskiej mediateki ma liczyć 25 tys. książek i 2,5 tys. audiobooków.

Oruńska mediateka przy Gościnnej będzie filią Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Oruńska placówka ma być otwarta od poniedziałku do soboty. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek będzie czynna w godzinach od 9 do 19, w środy i soboty od 9 do 15.

Już w pierwszym tygodniu po otwarciu, a więc na początku lutego w bibliotece przygotowane zostanie wiele atrakcji. Mają się tu odbywać spotkania z pisarzami, a jednym z pierwszych gości będzie znany pisarz Paweł Huelle.

Biblioteka szykuje też grę interaktywną, w której poznając historię Oruni będzie można wygrywać atrakcyjne nagrody. O tej akcji napiszemy już niedługo dużo więcej.

Galeria artykułu

To będzie jedna z najlepszych bibliotek w Gdańsku. W lutym otwarcie i spotkania z pisarzami

To będzie jedna...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

91.235.231.*

13:33, 26/01/22

a u mnie cała rodzina już się doczekać nie może otwarcia

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.216.*

13:32, 19/01/22

Ty pewnie zajmujesz się składaniem wnioskow socjalnych

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.21.*

11:53, 19/01/22

Ależ ty marudzisz... zajmij się czymś pożytecznym...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.221.*

10:50, 19/01/22

Zamiast zająć się przejazdem budują jakaś bibliotekę i dom sąsiedzki dla darmozjadów z 500 plus

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.221.*

10:46, 19/01/22

Będą tam tylko chodzić magrale z rady dzielnicy haha

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.221.*

10:45, 19/01/22

Wydać tyle kasy na bibliotek strzał w kolano ehh

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

15/05 Lodzik czy godzinka ? Wybierz i pisz, mam lokum, ale mozemy ...»

14/05 Zatrudnię panią do pracy na stanowisko kasjer-sprzedawca. Sk...»

• Wiecej ogłoszeń