Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 20/05/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowy dom sąsiedzki na Oruni. Na Dworcowej widać już parter budynku

 1 dodane: 17:08, 26/01/22

tagi:

Pod koniec 2022 r. planowana jest przeprowadzka obecnego domu sąsiedzkiego z ulicy Gościnnej na ulicę Dworcową. Nowa siedziba popularnej na Oruni „Gościnnej Przystani” będzie trzy razy większa i odbywać się w niej będzie jeszcze więcej zajęć dla oruniaków. Na placu budowy widać już parter nowego budynku.

Nowy dom sąsiedzki na Oruni. Na Dworcowej widać już parter budynku
Nowy dom sąsiedzki na Oruni. Na Dworcowej widać
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

"Gościnna Przystań" działa na Oruni już ponad 10 lat i w tym czasie mocno zyskała na popularności. Nic dziwnego, to tutaj odbywa się wiele zajęć dla dzieci i młodzieży, a swoje spotkania mają też starsi mieszkańcy Oruni. Funkcjonuje tu przedszkole, kafejka internetowa, działa Centrum Równych Szans.

Przy Gościnnej 14 powstał plac zabaw, boisko do koszykówki, a teren przy torach został ładnie zagospodarowany. To w budynku "Gościnnej Przystani" pierwsze spotkania miała lokalna rada dzielnicy i w tym miejscu odbyło się wiele ważnych dyskusji z urzędnikami, np. na temat rewitalizacji czy budowy bezkolizyjnych przejazdów kolejowych.

Oruńskim domem sąsiedzkim zarządza Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, ale właścicielem budynku są Salezjanie. Umowa na użytkowanie lokalu się kończy i "Gościnną Przystań" czeka przeprowadzka na ulicę Dworcową.

W ramach rewitalizacji Oruni za budynkiem dawnego Gimnazjum nr 10 budowany jest obecnie nowy dom sąsiedzki.

- Wykonano zbrojenia i prace murarskie na poziomie parteru. W najbliższym czasie Wykonawca przystąpi do prac związanych z budową kolejnej kondygnacji obiektu - informują gdańscy urzędnicy.

- Budynek na Dworcowej będzie około trzy razy większy od obecnego domu sąsiedzkiego na Gościnnej - mówi Przemysław Kluz, menadżer "Gościnnej Przystani".

Nowy dom sąsiedzki będzie składał się z dwóch części. Jedna z nich umownie nazwana Granda 77 będzie służyła jako miejsce dla zajęć sportowych ze sztuk walki. Obecnie "Gościnna Przystań" jest zbyt mała, by takie zajęcia się odbywały. Na Dworcowej to się zmieni. Znajdzie się tam m.in. przestrzeń na małą siłownię, ale i na sale, gdzie będzie można ćwiczyć boks czy MMA.

Na piętrze budynku będzie duża, otwarta kuchnia. Ma być to miejsce wspólnego gotowania, ale też i spotkań i dyskusji. W Domu Sąsiedzkim na Dworcowej będzie też miejsce na punkt przedszkolny, ale też zajęcia, warsztaty i spotkania dla mieszkańców.

Budowa domu sąsiedzkiego na Dworcowej trwa od lata 2021 r. W styczniu 2022 r. na placu budowy widać już parter budynku, a w następnych miesiącach powstaną kolejne kondygnacje oruńskiego domu sąsiedzkiego. Inwestycja ma zakończyć się w 2022 r.

Galeria artykułu

Nowy dom sąsiedzki na Oruni. Na Dworcowej widać już parter budynku

Nowy dom...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

178.235.188.*

19:08, 26/01/22

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu MojaOrunia.pl

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

15/05 Lodzik czy godzinka ? Wybierz i pisz, mam lokum, ale mozemy ...»

14/05 Zatrudnię panią do pracy na stanowisko kasjer-sprzedawca. Sk...»

• Wiecej ogłoszeń