Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 30/11/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W Gdańsku brakuje basenów. Nowa inwestycja na Ujeścisku

 1 dodane: 18:46, 17/05/22

tagi:

W najbliższych latach powstanie basen na Ujeścisku - obiecują gdańscy urzędnicy. Ruszył przetarg na projekt dla tej inwestycji. Otwarcie ofert planowane jest jeszcze w maju. Pływalnia będzie się znajdować w pobliżu projektowanego lodowiska.

W Gdańsku brakuje basenów. Nowa inwestycja na Ujeścisku
W Gdańsku brakuje basenów. Nowa inwestycja na
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O budowę basenu mieszkańcy Ujeściska zabiegali od lat. Mimo że w ostatnich latach miasto otwiera kolejne pływalnie (np. na Oruni), zdaniem wielu, to wciąż za mało. Na południu Gdańsku mieszka coraz więcej osób i nowych pływalni po prostu brakuje.

Sytuację polepszy nieco nowy basen na Ujeścisku. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na zaprojektowanie nowej pływalni.

Na ten moment wiadomo, że w ramach projektu ma powstać hala basenowa z basenem na 25 metrów z podziałem na strefę pływacką i rekreacyjną oraz brodzikiem, jacuzzi i sauną. Budynek będzie miał mieć dwie kondygnacje.

Nowy basen znajdzie się w pobliżu projektowanego lodowiska. Cały kompleks ma powstać w okolicach Szkoły Podstawowej nr 6 i przedszkola nr 68 ma Ujeścisku. Otwarcie ofert na projektowanie basenu na Ujeścisku zaplanowano jeszcze w maju.

- Prace projektowe mają potrwać około 16 miesięcy od daty podpisania umowy - informują urzędnicy.

Galeria artykułu

W Gdańsku brakuje basenów. Nowa inwestycja na Ujeścisku

W Gdańsku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń