Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 26/11/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Można już głosować w budżecie obywatelskim. W tym roku miasto kusi nagrodami

 1 dodane: 16:16, 27/09/22

tagi:

Internetowe głosowanie w tegorocznym budżecie obywatelskim w Gdańsku rozpoczęło się 26 września i potrwa do 10 października. Projektów z całego miasta jest ponad 300, a "do wydania" z budżetu miasta jest tutaj więcej niż 22 mln zł. Co ciekawe, w tym roku miasto kusi głosujących nagrodami. Jest szansa na wygranie pakietów z gadżetami, słuchawek, głośników, a nawet hulajnogi. Na korzyści może liczyć też dzielnica, w której frekwencja będzie najwyższa.

Można już głosować w budżecie obywatelskim. W tym roku miasto kusi nagrodami
Można już głosować w budżecie obywatelskim. W tym
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

Te projekty, które w trwającym obecnie głosowaniu zdobędą największe poparcie, mają być realizowane przez miasto w kolejnych latach. Pieniądze rozdzielane są na dzielnice i projekty, które ich dotyczą. W tym roku mieszkańcy Oruni, Lipiec i Wojciecha mają do rozdysponowania ponad 500 tys. zł.  Po urzędniczej weryfikacji w Oruni, Lipcach i Św. Wojciechu na placu boju zostało dziewięć projektów.

Link do głosowania w budżecie obywatelskim - TUTAJ

Dotyczą one: poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych od Pruszcza do Lipiec, budowy ekologicznych miejsc postojowych z ogrodem deszczowym na Małomiejskiej, wymiany nawierzchni drogi Św. Wojciecha, remontu chodnika przy ulicy Żuławskiej, ogrodu deszczowego i ścieżki sensorycznej przy ul. Głuchej, parku kieszonkowego na Małomiejskiego, lodówki społecznej na Gościnnej, zielonego Traktu św. Wojciecha i domków dla jeży w Parku Oruńskim.

W tym roku miasto kusi głosujących nagrodami.

Urzędnicy informują, że co setna osoba głosująca na Budżet Obywatelski otrzyma pakiet z gadżetami.

Z kolei dziesiąta, sto dziesiąta i tysiąc dziesiąta osoba w wieku od 0 - 19 lat, która zagłosuje na projekty Budżetu Obywatelskiego za pomocą kodu QR, wygra nagrodę specjalną. Kod można znaleźć na wszystkich plakatach i citylightach promujących etap głosowania. 10-ta osoba wygra słuchawki, 110-ta - głośnik, natomiast 1010-ta osoba - hulajnogę.

Dzielnica, w której frekwencja będzie najwyższa, wygra iluminacje świąteczne.

 

Galeria artykułu

Można już głosować w budżecie obywatelskim. W tym roku miasto kusi nagrodami

Można już...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.118.*

20:22, 28/09/22

Żeby jeszcze było na co oddać głos a tu same partactwa

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń