Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 31/01/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wyniki budżetu obywatelskiego. Jest kilka zwycięzców z Oruni

 1 dodane: 19:55, 14/10/22

tagi:

Zakończyło się głosowanie do budżetu obywatelskiego. W całym Gdańsku wybrano 117 projektów, kilka z nich dotyczy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha.

Wyniki budżetu obywatelskiego. Jest kilka zwycięzców z Oruni
Wyniki budżetu obywatelskiego. Jest kilka
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2023 zakończyło się 10 października. Jak informują urzędnicy, głosowało 41217 osób mieszkających w Gdańsku.

Z 305 projektów wybrano 117.

Na Oruni najwięcej głosów zdobył projekt ekologicznych miejsc postojowych z ogrodem deszczowym przy ul. Małomiejskiej. Jego koszt oszacowano na blisko 400 tys. zł. W głosowaniu projekt zdobył 2626 punktów, blisko tysiąc więcej niż kolejny w kolejce wniosek.

Za sprawą budżetu obywatelskiego na Oruni, Lipcach i Św. Wojciechu realizowane będą jeszcze dwa mniejsze projekty. Mowa o budowie domków dla jeży w Parku Oruńskim i montażu tzw. lodówki społecznej przy Ratuszu na ul. Gościnnej.

Z projektów ogólnomiejskich realizowane będzie projekt "ciąg rowerowy wzdłuż Małomiejskiej do Traktu św. Wojciecha". Jego koszt oszacowano na 2 mln zł, a w głosowaniu zdobył blisko 4 tys. punktów.

Galeria artykułu

Wyniki budżetu obywatelskiego. Jest kilka zwycięzców z Oruni

Wyniki budżetu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń