Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 31/01/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Czyste puszki potrzebne, wrzuć je na Gościnnej. "Świeczki" pomogą wielu ludziom

 1 dodane: 16:19, 20/10/22

tagi:

Jeżeli zostały ci puste puszki po jedzeniu, nie wyrzucaj ich. Umyj i wrzuć do wielkiej puszki ustawionej przy budynku Gościnnej Przystani. Twój dar może okazać się wielką pomocą dla ukraińskich żołnierzy i polskich bezdomnych. Nie trzeba wiele, by takie puszki zmienić się w kilkugodzinny ogrzewacz.

Czyste puszki potrzebne, wrzuć je na Gościnnej.
Czyste puszki potrzebne, wrzuć je na Gościnnej.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Zaleta tego ogrzewacza to prostota: zwinięty karton, pusta puszka i parafina - tłumaczy portalowi MojaOrunia Agnieszka Jóźwiak z Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej.

GFIS prowadzi dom sąsiedzki przy Gościnnej 14. Tuż obok budynku stoi wielka puszka, do której można wrzucać te mniejsze. -  Zbieramy czyste puszki po jedzeniu, np. po groszku, kukurydzy, czy karmie dla zwierząt - mówią inicjatorzy akcji z Gościnnej Przystani.

Z pustych puszek powstaną swego rodzaju świeczki, które zostaną wysłane do ukraińskich żołnierzy. - Będą źródłem ciepła do ogrzania posiłku, czy rąk w warunkach polowych, w okopach. Takie "świeczki" palą się po kilka godzin, a po zgaszeniu można je ponownie zapalić.

Inne puszki pomogą polskim bezdomnym. - To nie jest "świeczuszka dla nastroju", to jest niezbędnik w trudnych warunkach, w okopach lub na działce, gdzie nie ma innego źródła ciepła - podkreśla Jóźwiak.

Galeria artykułu

Czyste puszki potrzebne, wrzuć je na Gościnnej. "Świeczki" pomogą wielu ludziom

Czyste puszki...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

178.235.178.*

19:02, 20/10/22

"W mediach głównego nurtu absolutna cisza o gigantycznej aferze braku skuteczności szczepionki na C19, dlaczego? Na reklamę szczepionek, media uzyskały: RMF: 3mln pln Polsat: 2mln 150k pln TVP: 1mln 600k ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń