Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 31/01/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Niebezpieczne skrzyżowanie przechodzi do historii. Rozpoczyna się budowa ronda

 2 dodane: 12:54, 28/10/22

tagi:

2 listopada rozpoczyna się długo wyczekiwana budowa ronda u zbiegu Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej. Na tę inwestycję czekali kierowcy, ale i mieszkańcy położonych w okolicy osiedli.

Niebezpieczne skrzyżowanie przechodzi do historii. Rozpoczyna się budowa ronda
Niebezpieczne skrzyżowanie przechodzi do historii.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

- W najbliższym czasie wykonawca rozpocznie prace na poboczu ul. Starogardzkiej. Zakres robót będzie obejmował prace przygotowawcze oraz wykonywanie instalacji podziemnych. Ponadto wykonywana będzie tymczasowa jezdnia wzdłuż ul. Starogardzkiej. Prace te nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu pieszych i pojazdów - informują gdańscy urzędnicy.

O tym rondzie pisaliśmy już kilkukrotnie. W godzinach szczytu okolica skrzyżowania Starogardzka-Niepołomicka-Czerska przypomina jedną wielką wolnoamerykankę. Nie ma tu chodników, oznakowania, oświetlenia. Jest chaos i są nerwy kierowców. Trudno włączyć się do ruchu, wyjeżdżając z Niepołomickiej lub Czerskiej.

Budowa ronda ma to zmienić. - Inwestycja oznaczać będzie nie tylko budowę nowego układu drogowego. W zakresie zadania jest również budowa kanalizacji deszczowej i ogrodu deszczowego. Inwestycja będzie połączona z przebudową ok. 250-metrowego fragmentu ul. Starogardzkiej od planowanego ronda do granic Gdańska.Na tym odcinku przebudowany zostanie również wodociąg - podkreślają przedstawiciele magistratu.

Wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp.z.o.o. Prace mają zakończyć się w drugim kwartale 2023 r. O budowę ronda zabiegali m.in. lokalni radni osiedla, ale też niektórzy radni Prawa i Sprawiedliwości.

Galeria artykułu

Niebezpieczne skrzyżowanie przechodzi do historii. Rozpoczyna się budowa ronda

Niebezpieczne...

Niebezpieczne skrzyżowanie przechodzi do historii. Rozpoczyna się budowa ronda

Niebezpieczne...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń