Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 19/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Skwer im. profesora Jerzego Sampa. Uroczystość odsłonięcia tablicy już dzisiaj

 1 dodane: 08:34, 20/11/22

tagi:

Skwer przy wale Kanału Raduni, na wysokości pochylni "Gościnna", nosić będzie nazwę im. Jerzego Profesora Sampa. W uroczystości odsłonięcia tablicy weźmie udział prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Skwer im. profesora Jerzego Sampa. Uroczystość odsłonięcia tablicy już dzisiaj
Skwer im. profesora Jerzego Sampa. Uroczystość
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Uroczystość rozpocznie się w poniedziałek, 21 listopada o godz. 16.30. W wydarzeniu weźmie udział m.in. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, przedstawiciele Rady Dzielnicy Gdańsk Orunia - Św. Wojciech – Lipce, którzy byli wnioskodawcami nadania nazwy skwerowi, a także przedstawiciele rodziny profesora Jerzego Sampa.

Profesor Jerzy Samp, który zmarł w 2015 roku, wiele lat mieszkał na Oruni. Był autorem licznych książek, w których opisywał historie Pomorza. Napisał m.in: Droga na sabat(1981), Smętek. Studium kreacji literackich (1984), Gdańsk prawie nie znany (1993), Bedeker gdański (1996), Danzig von A bis Z (1997), Legendy gdańskie. Dawne, nowe i najnowsze (2000), Miasto magicznych przestrzeni (2003). Nie zapominał też o Oruni, napisał m.in. wydaną w 1992 roku książkę: „Orunia, Zabytki, historia, kultura". W 2009 roku w Ratuszu Starego Miasta w Gdańsku otrzymał nadany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

 

Galeria artykułu

Skwer im. profesora Jerzego Sampa. Uroczystość odsłonięcia tablicy już dzisiaj

Skwer im....

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

158.233.246.*

14:19, 02/02/23

Mnie osobiście było by wstyd nazywać czyimś imieniem ten kawałek przejścia z chodnikiem.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń