Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 30/11/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zaniedbany róg Brzegi i Podmiejskiej. Radny stawia miastu trzy pytania

 1 dodane: 13:25, 08/03/23

tagi:

"W rejonie skrzyżowania ul. Brzegi i ul. Podmiejskiej znajdują się pozostałości prawdopodobnie po wyburzonych przed laty budynkach. Wygląda to bardzo nieestetycznie" - pisze Przemysław Majewski, gdański radny Prawa i Sprawiedliwości. W interpelacji do miasta polityk stawia urzędnikom kilka pytań.

 Zaniedbany róg Brzegi i Podmiejskiej. Radny stawia miastu trzy pytania
Zaniedbany róg Brzegi i Podmiejskiej. Radny
Fot. interpelacja radnego Majewskiego

Fotografia 1 z 1

Teren w rejonie skrzyżowania Brzegi i Podmiejskiej od lat straszy swoim wyglądem. Pomazane resztki budynków, dziurawy "parking" i walające się wszędzie w śmieci. Stare kanapy, elektroniczne odpady, dziesiątki butelek i puszek - niektórzy traktują to miejsce jak wysypisko śmieci.

Tymczasem mowa o okolicy, którą każdego dnia mija tysiące kierowców. "Wysypisko" leży przy ruchliwej Podmiejskiej, która stanowi wjazd i wyjazd z południowego Gdańska.

Tematem skrzyżowania zainteresował się radny Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Majewski.

Polityk napisał do miasta interpelację. Stawia w niej trzy pytania. Chce wiedzieć, czy planowane jest wyburzenie pozostałości po dawnych budynkach? A także, kiedy zostaną uprzątnięte śmieci i jakie plany wobec terenu ma miasto? Na ten moment odpowiedzi miasta jeszcze nie ma.

Nie jest jednak tajemnicą, że według jednego z wariantów właśnie w rejonie opisywanego terenu w przyszłości pójdzie fragment linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Miasto może trzymać taki teren jako rezerwę.

Majewski mówi portalowi MojaOrunia, że tematem zainteresowali go mieszkańcy, którzy zwracali na pożar pobliskiego budynku przy ulicy Brzegi 53. Do tematu wrócimy.

Galeria artykułu

 Zaniedbany róg Brzegi i Podmiejskiej. Radny stawia miastu trzy pytania

Zaniedbany róg...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń