Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 05/06/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowe inwestycje "na południu". Mieszkańcy wyliczają wady i zalety

 1 dodane: 11:33, 21/03/23

tagi:

Prezydent Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami Oruni Górnej i Gdańsk Południe. Były informacje o nowych inwestycjach i obietnice kolejnych. Przedstawiono też wyniki ankiet mieszkańców, którzy oceniali mocne i słabe strony ich dzielnicy.

Nowe inwestycje
Nowe inwestycje "na południu". Mieszkańcy
Fot. gdansk.pl Grzegorz Mehring

Fotografia 1 z 1

Tereny Oruni Górnej - Gdańsk Południe rozwijają się szczególnie szybko. Powstają nowe osiedla, wprowadzają się nowi mieszkańcy. Rośnie też liczba młodych gdańszczan, którzy potrzebują kolejnych przedszkoli i szkół. Powstaje szkoła na ulicy Srebrnej, gdzie od września tego roku naukę rozpoczną już uczniowie z klas 1-3.

To wciąż jednak za mało. Na spotkaniu z mieszkańcami Oruni Górnej-Gdańska Południe prezydent Dulkiewicz poinformowała, że miasto planuje rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 86 na Wielkopolskiej. - Jako Miasto zakupiliśmy już od prywatnego właściciela sąsiedni teren, za 3 mln złotych - mówiła.

Urzędnicy informowali też, że miasto podpisało umowę na budowę filii biblioteki miejskiej, która w przyszłym roku ma powstać przy pętli Ujeścisko - Łostowice.

Przedstawiciele magistratu wyliczali też inwestycje, które mają polepszyć życie mieszkańców w dzielnicy. Była m.in. mowa o budowie ronda u zbiegu ulic Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej, montaż oświetlenia na ul. Borkowskiej i budowa chodnika na ul. Niepołomickiej pomiędzy ul. Feliksa Muzyka.

28 marca nastąpi otwarcie ofert w pretargu na zaprojektowanie i budowę I etapu ul. Nowej Świętokrzyskiej.

Na spotkaniu przedstawiono też wyniki ankiet. Mieszkańcy Oruni Górnej i Gdańska Południe twierdzą, że mocną strony ich dzielnicy jest dostępność i jakość zielonych terenów, a słabą - stan infrastruktury drogowej i dostępność transportu publicznego. Na podobne wady i zalety wskazali mieszkańcy Ujeściska-Łostowic.

Spotkanie z prezydent Dulkiewicz skomentował Przemysław Haluk, szef rady dzielnicy z Oruni Górnej i Gdańska Południe. - Czy spotkanie z mieszkańcami coś wniosło? Dla mnie osobiście nie. Wyniki ankiet również nie zaskoczyły. Jedyny mały pozytyw, to chęć dialogu Zarządu Transportu Miejskiego z radnymi dzielnicy i mieszkańcami w sprawie rozwiązań komunikacyjnych.

Galeria artykułu

Nowe inwestycje "na południu". Mieszkańcy wyliczają wady i zalety

Nowe inwestycje...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/05 Ławostół, ława, stół - rozkładany (jasny kolor) Wymiary: ...»

• Wiecej ogłoszeń