Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 19/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Druga odsłona rewitalizacji. Dziś ważny spacer z urzędnikami

 1 dodane: 09:24, 31/05/23

tagi:

Miasto szykuje się do drugiego etapu rewitalizacji Oruni. W ramach zbierania informacji szykuje tzw. spacer badawczy. Ten wystartuje dzisiaj (31 maja), o godzinie 17. Miejscem zbiórki będzie Ratusz przy Gościnnej 1. Oruniacy w asyście urzędników przejdą się po dzielnicy. Można spodziewać się ciekawej dyskusji.

Druga odsłona rewitalizacji. Dziś ważny spacer z urzędnikami
Druga odsłona rewitalizacji. Dziś ważny spacer z
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Jak pisaliśmy na portalu, miasto chce aktualizować plany rewitalizacji Oruni. Urzędnicy obiecują, że wysłuchają pomysłów oruniaków. Z tej okazji zorganizowali już punkty konsultacyjne. Kolejnym elementem tej swoistej burzy mózgów ma być spacer badawczy. Rozpocznie się w środę, 31 maja o godzinie 17. Miejscem zbiórki będzie Ratusz przy Gościnnej 1.

Oruniacy w asyście urzędników (m.in. wiceprezydenta Piotra Grzelaka) przejdą się po dzielnicy. Można spodziewać się gorącej dyskusji.

Rewitalizacja Oruni

Trwająca od lat rewitalizacja zmieniła Orunię. Wyremontowano budynek Ratusza, gdzie teraz mieści się biblioteka. Od zera stworzono nowy dom sąsiedzki, który za kilka dni wystartuje na Dworcowej. Zagospodarowano park w rejonie Związkowej.

Rewitalizacja Oruni to również inwestycje i remonty budynków. O dofinansowanie mogły się tu starać także wspólnoty mieszkaniowe. Z naszych informacji wynika, że przynajmniej kilkanaście budynków lub podwórek doczekało się zmian za sprawą unijnego dofinansowania. W ramach rewitalizacji remontowane są też budynki miejskie - w sumie do mniejszej lub większej zmiany przeznaczono tu kilkanaście oruńskich adresów. Prace odbywały się m.in. na Trakcie św. Wojciecha.

Nie obyło się jednak bez kłopotów. Po pierwsze, flagowy projekt rewitalizacji, który miał zmienić Gościnną nie do poznania, wciąż po wielu latach nie może wyjść z szuflady. Utknął na etapie biurokratycznych zawirowań między biurem konserwatora, urzędnikami i projektantami.

Galeria artykułu

Druga odsłona rewitalizacji. Dziś ważny spacer z urzędnikami

Druga odsłona...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń