Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 30/09/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Biegowy turniej ponownie w Parku Oruńskim. Ostatni moment na zapisy!

 1 dodane: 10:27, 30/05/23

tagi:

11 Biegowy Grand PRIX Dzielnic Gdańska rozpocznie się na Oruni. Turniej wystartuje 3 czerwca, w Parku Oruńskim. Data jest nieprzypadkowa i wiąże się z dwoma wydarzeniami z historii tej części Gdańska.

Biegowe Grand Prix było już organizowane w Parku Oruńskim
Biegowe Grand Prix było już organizowane w Parku Oruńskim
Fot. Paweł Patyk

Fotografia 1 z 1

Każdy może wziąć udział w turnieju. Ale trzeba się spieszyć. Zapisy internetowe trwają do środy (31 maja), do godziny 23:59. Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl.

Opłata wpisowa (dotyczy biegu głównego) wynosi 30 zł (wersja basic), lub 70 zł za pakiet z koszulką. Mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św.Wojciecha nie muszą płacić za pakiet w wersji basic ani złotówki. Warto wspomnieć, że do organizacji biegu w Parku Oruńskim, ze swojego budżetu dokłada się też rada dzielnicy Orunia-Św.Wojciech-Lipce.

Bieg główny to dystans 5 km. Trasa obejmie trzy pętle wzdłuż wyznaczonych ścieżek Parku Oruńskiego. Start głównego biegu zaplanowano 3 czerwca, na godzinę 10.

W kategoriach dla dzieci, w programie znajdzie się: Bieg Brzdąca dla dzieci do lat 4, Bieg Malucha dla nieco starszych dzieci: 5- i 6-letnich. Kolejne kategorie dziecięce to: Dzieci Młodsze 7-9 oraz Dzieci Starsze 10-12. Najstarsza kategoria młodzieżowa – Bieg MRMG dla młodzieży z przedziału wiekowego 13-16.

Biuro zawodów rusza o godzinie 8.00, pakiety startowe będą wydawane do 15 min przed Biegiem Głównym oraz do godziny 11:45 dla biegów dziecięcych i młodzieżowych.

Organizatorem jest Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk. - Podczas imprezy, każde dziecko będzie mogło spróbować sił na stacjach lekkoatletycznych, podczas których zachęcamy dzieci do zapoznania się z konkurencjami lekkoatletycznymi. Stacje sportowe ruszają o 10:15 - piszą organizatorzy.

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska odbywać się będzie na Oruni (3 czerwca), Zaspie (17 czerwca), Oruni Górnej-Gdańsk Południe (2 września), Jasieniu (16 września).

Organizatorzy: "Termin etapu, czyli 3 czerwca nie jest przypadkowy. Podczas wydarzenia będziemy świętować 685 urodziny Oruni (2.06.2023r.) oraz 90 rocznicę przyłączenia w granice administracyjne Gdańska ( 15 sierpnia 1933r.)".

Galeria artykułu

Biegowe Grand Prix było już organizowane w Parku Oruńskim

Biegowe Grand...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń