Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 19/05/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruniak chce zostać senatorem

 1 dodane: 14:08, 31/08/23

tagi:

Startował już na urząd prezydenta Gdańska, teraz z okręgu nr 65 powalczy o Senat. Radny dzielnicy, 49-letni Jacek Hołubowski, który był m.in. pomysłodawcą dobrze przyjętej rekonstrukcji historycznej w Parku Oruńskim, reprezentuje komitet Bezpartyjni Samorządowcy.

Oruniak chce zostać senatorem
Oruniak chce zostać senatorem
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października, a kampania trwa już na całego. Partie ogłaszają swoich kandydatów do Sejmu. Do Senatu również, choć tutaj zasady gry w jednomandatowych okręgach są nieco inne.

Teoretycznie łatwiej kandydatom spoza dużych partii wystartować właśnie do Senatu, choć i tu bariera jest niemała - do rejestracji potrzeba minimum dwa tysiące podpisów. - Zbiórka podpisów jest bardzo trudna. Każda instytucja dużo mówi o RODO, o zabezpieczeniu danych i trudno jest prosić ludzi, by podali adres, czy PESEL. Wiele nawet przychylnych osób odmawia, bo po prostu się boi - mówi portalowi MojaOrunia Jacek Hołubowski, który chce ubiegać się o mandat senatora w okręgu gdańskim.

Hołubowski jeszcze wymaganej liczby podpisów nie zebrał, ale jak mówi "jest dobrej myśli, że mu się to uda". Czas ma do 6 września.

Czwarty w wyborach prezydenckich

Hołubowski to radny dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". Ale i większa polityka nie jest mu obca. Kandydował już do radny miasta z listy Waldemara Bartelika, a do parlamentu - z list Kukiz'15. W 2018 r. reprezentował ugrupowanie "Gdańsk tworzą mieszkańcy" i startował w wyborach prezydenckich w Gdańsku. Zdobył nieco ponad 4 tys. głosów i zajął czwarte miejsce, za Pawłem Adamowiczem, Kacprem Płażyńskim i Jarosławem Wałęsą.

W 2020 r. mocno zaangażował się w Strajk Przedsiębiorców. - W trakcie pandemii rząd Morawieckiego przy udziale opozycji zaczął niszczyć przedsiębiorców. Nic mądrego nie zrobili, ale w rezultacie ich polityki firmy zaczęły się zamykać. Byłem jednym z organizatorów protestów przedsiębiorców - mówi.

Podkreśla, że sam jest przedsiębiorcą "z branży kosmetycznej i hotelarskiej".

Drażni go "partyjniactwo"

W 2023 r. Hołubowski miał też krótki epizod w AgroUnii. - Myślałem, żeby się w to zaangażować. Podobało mi się, że Kołodziejczak deklarował, że nie chce wchodzić w koalicję z partyjniactwem. Okazało się jednak, że najpierw blisko mu do Gowina, a teraz do Tuska - nie ukrywa rozczarowania.

Oruniak startuje do Senatu z komitetu Bezpartyjni Samorządowcy. Mówi, że ze względu na biurokratyczne wymagania łatwiej startować z ogólnopolskiego komitetu niż samemu. Po drugie, jak podkreśla, podoba mu się, że Bezpartyjni Samorządowcy nie łączą się z "obrzydliwym partyjniactwem".

Hołubowski nie ukrywa, że nie jest mu blisko politycznie ani do Jarosława Kaczyńskiego ani do Donalda Tuska. Hasło jego kampanii brzmi: "Zacznijmy od Senatu". - Jestem za tym, by oddać władzę bezpośrednio w ręce obywateli. Senat jest namiastką takiej prawdziwej demokracji, choć też ma wiele ograniczeń. Niestety obecnie partie polityczne traktują Senat albo jak sanatorium dla zasłużonych albo przechowalnie dla miernych, ale wiernych.

Hołubowski mówi, że i w Senacie nie zapomni o Oruni. Wskazuje na kwestie braku bezkolizyjnych przejazdów, która od lat jest zmorą wielu oruniaków. Jest zdania, że z poziomu senatora łatwiej będzie zabiegać o rozwiązania dla Gdańska, w tym i Oruni.

Galeria artykułu

Oruniak chce zostać senatorem

Oruniak chce...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.26.*

08:17, 02/09/23

wszyscy przed wyborami duzo mowia o orunii a potem nic niech cos zrobia konkretnego przedewszystkim odblokuja szlabany na dworcowej p adamowicz nic pani dulkiewicz nic pis duzo gadania przed wyborami na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.24.*

16:29, 01/09/23

Niech próbuje! Powodzenia!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.23.*

15:08, 01/09/23

Z całym szacunkiem, czy to nie za wysokie progi?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń