Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 19/05/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Monitoring, chodniki, aleje, place zabaw i parki. Na co zagłosujesz w budżecie obywatelskim?

 1 dodane: 12:04, 14/09/23

tagi:

Rozpoczęło się głosowanie do kolejnego budżetu obywatelskiego w Gdańsku. 13 projektów dotyczy dzielnicy Orunia-Św.Wojciech-Lipce, ale są i projekty ogólnomiejskie.

Monitoring, chodniki, aleje, place zabaw i parki. Na co zagłosujesz w budżecie obywatelskim?
Monitoring, chodniki, aleje, place zabaw i parki.
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

W głosowaniu w budżecie obywatelskim mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdańska, także dzieci i młodzież. Mogą być to osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy w naszym mieście, osoby dopisane w Gdańsku do rejestru wyborców lub posiadające Kartę Mieszkańca - informują urzędnicy.

Internetowe głosowanie właśnie się rozpoczęło. Potrwa do 25 września. Swoje głosy można oddawać TUTAJ.

Gra jest warta świeczki, bo projekty, które zyskają największe poparcie, będą realizowane przez miasto w kolejnych latach.

W całym mieście jest 399 projektów do wyboru. W puli budżetu obywatelskiego jest blisko 20,5 mln zł - pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

Każda dzielnica ma też swoją pulę do wydania. Na Oruni jest to około 350 tys. zł. Co oznacza ta suma?

Każdy zgłoszony przez mieszkańców projekt ma też szacunkowy koszt realizacji. Przykładowo, jeżeli na Oruni najwięcej poparcia zdobędą dwa projekty, których łączna wartość będzie w granicach 350 tys. zł, to trzeci w kolejce projekt nie będzie już realizowany. Ale może być też inna sytuacja — wygrają mniejsze i tańsze projekty, a tym samym na Oruni będzie można zrealizować ich więcej.

Jeżeli chodzi o projekty dzielnicowe, to 13 z nich dotyczy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha. Można zagłosować m.in. na stworzenie monitoringu przy oruńskich szkołach, budowę chodnika na ulicy Głuchej, doposażenie placu zabaw w Parku Oruńskim, aleję z drzewami na ulicy Ubocze, czy budowę podjazdu do przedszkola nr 24 na Lipcach.

Z ogólnomiejskich projektów, które mogą zainteresować oruniaków, warto wymienić m.in. rewitalizację parku Ferberów na Lipcach, monitoring w Parku Oruńskim, czy stworzenie skweru im. prof. Jerzego Sampa. Głosowanie potrwa do 25 września. Ogłoszenie wyników nastąpi kilka dni później.

Na Oruni będzie też można głosować w domu sąsiedzkim przy Dworcowej. Już wkrótce podamy więcej informacji.

Galeria artykułu

Monitoring, chodniki, aleje, place zabaw i parki. Na co zagłosujesz w budżecie obywatelskim?

Monitoring,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń