Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 04/03/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruńska drużyna szuka harcerzy. "Znajdziesz tu przyjaciół na całe życie"

 3 dodane: 09:56, 05/10/23

tagi:

W nazwie jest "sopocka", ale ta harcerska drużyna ma mocno oruńskie korzenie. To właśnie w dzielnicy odbywają się zbiórki, a licząca sobie ponad 30 osób grupa szuka nowych członków. - Mamy trzy grupy wiekowe: od 10 do 13 lat, od 13 do 16 lat i od 16 do 21. Zapraszamy wszystkich chętnych. Nie ma żadnych testów. Są naprawdę ciekawe zajęcia. I możliwość zdobycia przyjaciół na całe życie — mówi portalowi MojaOrunia instruktor, drużynowy Jacek Raczyński.

Oruńska drużyna szuka harcerzy.
Oruńska drużyna szuka harcerzy. "Znajdziesz tu
Fot. 343 Sopocka drużyna

Fotografia 1 z 3

"W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zapraszamy do dołączenia do naszej drużyny. Związek Harcerstwa Polskiego jest organizacją młodzieżową zrzeszającą dzieci i młodzież" - czytamy na stronie 343 sopockiej drużyny harcerskiej "Wapiti".

- Przynależymy do hufca Sopot, ale od 8 lat jesteśmy na Oruni. Obecnie nasza grupa liczy sobie ponad 30 osób. Nasi harcerze są w wieku od 9 do 19 lat — podaje nam informacje drużynowy Jacek Raczyński. - "Wapiti" to gatunek jelenia. Każda z drużyn ma swoją nazwę — tłumaczy.

W ostatnich latach przez drużynę przewinęło się około 100 harcerzy. Drużyna ma trzy grupy wiekowe, a rekrutacja odbywa się tutaj każdego roku. Drużyna szczególnie szuka najmłodszych, w wieku od 10 do 13 lat.

Drużynowy Raczyński mówi, że na zbiórkę przyjść może każdy i że nie trzeba mieć harcerskiego doświadczenia. Jedyny wymóg to wiek (10-20 lat). Najmłodsi mają zbiórki w soboty i pod okiem dorosłych instruktorów uczestniczą w różnych zajęciach. Są to na przykład gry na orientację. Ale też zadania, które przypominają questy z gier komputerowych. Grupa może dostać zadanie zbudowanie obozowiska. Na jednym punkcie młodzi harcerze dostają krzesiwo, na kolejnym — namiot, na trzecim — śpiwory. Wspólnie uczą się nowych umiejętności. Nad wszystkim czuwa dorosły instruktor.

Starsi mają zbiórki najczęściej w piątki. - Młodzież się samoorganizuje. Wybierają zakres zainteresowań, który im odpowiada. Na przykład uznają, że chcieliby pomóc zwierzętom w schroniskach. Na pierwszej zbiórce planują działania, dzielą się zadaniami. Później odwiedzają schroniska, zabierają psy na spacery, czyszczą boksy, pomagają w drobnych remontach.

Drużyna harcerska działa w formie stowarzyszenia, które zbiera składki członkowskie. W sopocko-oruńskiej drużynie składka wynosi 39 zł za kwartał. Pieniądze te finansują m.in. ubezpieczenie każdego z harcerzy.

Kolejna zbiórka już w sobotę (7 października) o godzinie 10 na Gościnnej (przy pomniku sanitariuszki Inki). - Najlepiej wcześniej zadzwonić. Na pierwszą zbiórkę rodzic powinien przyprowadzić dziecko. Chodzi o jednorazowe podpisanie zgody. Zbieram te dane i wprowadzam do naszego systemu — podkreśla Raczyński.

Numer kontaktowy do drużynowego Raczyńskiego: 500 345 615.

Galeria artykułu

Oruńska drużyna szuka harcerzy. "Znajdziesz tu przyjaciół na całe życie"

Oruńska drużyna...

Oruńska drużyna szuka harcerzy. "Znajdziesz tu przyjaciół na całe życie"

Oruńska drużyna...

Oruńska drużyna szuka harcerzy. "Znajdziesz tu przyjaciół na całe życie"

Oruńska drużyna...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

5.173.146.*

10:25, 19/10/23

Jestem w tej drużynie od wielu lat mega przyjazna atmosfera i bardzo dużo dobrej zabawy i nauki. Zdobyłam nowe przyjaźnie na całe życie nowe doświadczenia a przede wszystkim cudowne wspomnienia, które będę ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.18.*

10:20, 19/10/23

Super zapawa ale też nauka i przygotowanie do życia. Najlepiej przyjść u zobaczyć samemu.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

185.241.199.*

10:09, 19/10/23

Polecam. Fajna i miła atmosfera, nauka przez gry i zabawę, super koledzy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.20.243.*

13:06, 06/10/23

ZHP

zgloś naruszenie
awatar

gosc

91.222.68.*

11:14, 06/10/23

czy to ZHP czy ZHR ?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń