Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 21/05/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miasto obiecuje remont ponad 100 kamienic. Są też adresy na Oruni i Olszynce [LISTA]

 1 dodane: 13:58, 12/04/24

tagi:

Urzędnicy obiecują remont 102 kamienic, w tym kilkunastu adresów na Oruni i Olszynce. W tej ostatniej dzielnicy prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Jeden z budynków do remontu Podmiejska 9 (kiedyś zabezpieczany siatką)
Jeden z budynków do remontu Podmiejska 9 (kiedyś zabezpieczany siatką)
Fot. Tadeusz

Fotografia 1 z 1

"Przygotowanie dokumentacji dla wszystkich 102 budynków pochłonie 15 mln złotych. Szacuje się, że około 300 mln złotych kosztować będą już konkretne prace remontowe w budynkach. Pierwsze ruszą jeszcze w tym roku. Na pierwszy ogień pójdzie Olszynka - w budynkach w tej dzielnicy prace ruszą w drugiej połowie tego roku" - czytamy na miejskiej stronie gdansk.pl.

Urzędnicy informują, że będą starać się o dofinansowanie remontów z kilku źródeł: Funduszu Dopłat BGK, środków unijnych, środków KPO - Grantu Mieszkaniowego Gminy, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wskazują też adresy przyszłych remontów i modernizacji.

Na Oruni będzie to: Małomiejska 40, Podmiejska 19, Podmiejska 20a, Podmiejska 9, Rejtana 15/16, Rejtana 6, Równa 3, Sandomierska 47, Trakt św. Wojciecha 24, Trakt św. Wojciecha 44.

Na Olszynce: Dworkowa 3, Dworkowa 7a, Modra 47, Niwki 8, Zawodzie 3, Zielna 25, Żurawia 1.

Na ten moment zakres poszczególnych remontów i modernizacji nie jest znany.

Galeria artykułu

Jeden z budynków do remontu Podmiejska 9 (kiedyś zabezpieczany siatką)

Jeden z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.20.*

19:33, 14/04/24

Powolutku, powolutku...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń