Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 12/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kącik Śniadaniowy w ZKPiG nr 6

 8 dodane: 15:54, 27/05/12

tagi:żywieniezdrowiezkpig nr 6

W ZKPiG nr 6 na Oruni Górnej, 20 kwietnia uroczyście otwarto nowo powstały Kącik Śniadaniowy.

Kącik Śniadaniowy w ZKPiG nr 6
Kącik Śniadaniowy w ZKPiG nr 6
Fot. zkpig nr 6

Fotografia 1 z 8

Pan dyrektor Paweł Zaremba dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi  w obecności zaproszonych gości - przedstawicieli Rady Rodziców szkoły, pracowników administracji oraz gospodarzy wszystkich klas czwartych, piątych i szóstych. Dla zaproszonych przygotowany został zdrowy słodki poczęstunek, a wszyscy uczniowie mieli możliwość skosztowania pysznych soków dostarczonych bezpłatnie przez firmę Marwit.

Kącik jest efektem projektu „Strefa Zdrowia”, realizowanego od lutego bieżącego roku  w SP nr 19. Jego celem jest zwrócenie uwagi na fakt, że nasze zdrowie zależy przede wszystkim od nas samych - od stylu życia i prawidłowego odżywiania. W ramach projektu organizowane są „owocowe przerwy”, które przekonują uczniów, że przekąską zjadaną w szkole nie musi być batonik czy chipsy, że może być ona nie tylko smaczna, ale też kolorowa i, co najważniejsze, zdrowa. Klasy piąte na spotkaniach z panią pielęgniarką poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą zdrowego trybu życia. Uczniowie wykonali prace  z surowców wtórnych obrazujące ich ulubione sporty.

Projekt jest laureatem ogólnopolskiego Konkursu Grantowego fundacji Nasza Ziemia,  w ramach którego można było wygrać jeden z dziesięciu grantów w wysokości 1500 zł, ufundowanych przez firmę Procter and Gamble. Celem konkursu było zainicjowanie i przeprowadzenie działań edukacyjnych służących jednemu z czterech bloków tematycznych opisanych w projekcie "P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się."(więcej na temat konkursu: www.pgrozwija.pl)  Pozyskane fundusze przeznaczone zostały na „owocowe przerwy”  i zakup części wyposażenia kącika.

Kącik Śniadaniowy mógł powstać dzięki zdobyciu grantu, funduszom szkolnym, ale też dzięki dobrej współpracy szkoły  z Radą Rodziców, która wsparła finansowo projekt.

Dziękujemy wszystkim fundatorom oraz tym, którzy poświęcili swój czas i pracę, aby można dziś było cieszyć się nowo powstałą przestrzenią w szkole. Mamy nadzieję, że to miejsce będzie dobrze służyć wszystkim uczniom.

 

Małgorzata Żabik - autorka projektu.

Kącik Śniadaniowy w ZKPiG nr 6

Kącik...

Kącik Śniadaniowy w ZKPiG nr 6

Kącik...

Kącik Śniadaniowy w ZKPiG nr 6

Kącik...

Kącik Śniadaniowy w ZKPiG nr 6

Kącik...

Kącik Śniadaniowy w ZKPiG nr 6

Kącik...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń