Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nepal …gdy zatrzęsła się ziemia

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 17:05, 07/09/15Artykuł Czytelnika

tagi:Oruniafotografiawystawapodróże

Stacja Orunia zaprasza 10 września o godz. 18.30 na wystawę fotografii i spotkanie z podróżnikami. Tematem spotkania będzie Nepal.

Nepal …gdy zatrzęsła się ziemia
Nepal …gdy zatrzęsła się ziemia
Fot. Bożena Piętowska

Fotografia 1 z 1

W czwartek 10 września o godz. 18.30 w Stacji Orunia odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej prezentującej zdjęcia Nepalu sprzed i po tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi, które miało miejsce 25 kwietnia. Autorami zdjęć są trójmiejscy podróżnicy Bożena Piętowska i Wiktor Kamiński oraz nepalski przewodnik Dinesh Dhakal.

Po wernisażu odbędzie się spotkanie z Bożeną Piętowską i Wiktorem Kamińskim, którzy opowiedzą o kulturze i przyrodzie Nepalu. Autorzy zdjęć chcą w ten sposób przybliżyć Nepal wszystkim tym, którzy nigdy tam nie byli i nie będą już mieli możliwości zobaczenia bezcennych zabytków. Dla osób, które odwiedziły Nepal przed kataklizmem spotkanie będzie okazją do odpowiedzi na pytanie, ile ze znanych im przepięknych i wiekowych zabytków pozostało, a ile zniknęło bezpowrotnie.

Dinesh Dhakal - absolwent ekonomii na uniwersytecie w Katmandu. W chwili obecnej jest na etapie pisania pracy końcowej. Urodzony w małej wiosce Taruka w dystrykcie Nuwakot w Nepalu. Tam ukończył szkołę pracując równocześnie wraz z rodzicami w małym gospodarstwie. Następnie przeniósł się do stolicy, gdzie studiuje i równolegle pracuje początkowo jako sanitariusz, a potem jako przewodnik górski. W trakcie trzęsienia ziemi był w Katmandu. Jego rodzice na wsi kataklizm przeżyli ale stracili wszystko - dom, zwierzęta, plony. Wspólnie starają się teraz odbudować gospodarstwo i chociaż częściowo wrócić do normalnego życia.

Wiktor Kamiński - z zawodu ekonomista, z zamiłowania  - turysta, bo za podróżnika się nie uważa. Wraz z Żoną - Agnieszką - poznaje świat. Przemierza  głównie Europę (niezaprzeczalny urok miejsca naszego życia) i Azję (niezwykle barwne miejsce, gdzie nic nie dzieje się przypadkiem - zgadzamy się w tym z Tiziano Terzanim). Fotografuje całkowicie amatorsko, starając się po prostu zapisać w pamięci piękno różnorodnych kultur z ich historią, zabytkami, życiem codziennym.

Bożena Piętowska – z wykształcenia fizyk, z zawodu informatyk, a z zamiłowania podróżnik i fotograf amator. Kocha góry wysokie i te są zwykle celem podróży. Jest zauroczona Nepalem, ludźmi tam żyjącymi, kulturą i przyrodą. Wraz z koleżanką przeżyła trzęsienie ziemi w Katmandu.

Wstęp wolny

 

Stacja Orunia / Dworek Artura GAK

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

dworekartura@gak.gda.pl

58 306 66 76 w. 37

www.gak.gda.plfacebook.com/StacjaOrunia

 

 

Galeria artykułu

Nepal …gdy zatrzęsła się ziemia

Nepal …gdy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń